Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü Kutladı

CHP, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Dolayısıyla Basın Açıklaması Yaptı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Dolayısıyla, sahil bandında bir araya gelen CHP Bandırma İlçe Örgütü üyeleri basın açıklaması gerçekleştirdiler. Sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan basın açıklamasına; Geçmiş Dönem Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Bandırma İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri ve gençlik kolları destek verdi. Basın açıklamasını İlçe Örgütü Başkanı Dr. Selim Panç Okudu.

Dr. Selim Panç tarafından okunan basın açıklamasında Covid-19 süreci ile beraber insanların evlerine çekilmesiyle doğanın kendini yenilemeye başladığı vurgusu yapılarak “Temiz bir çevre için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz,” denildi.

Basın açıklaması şu şekilde; “İnsan, doğada yaşam bulan, yaşamını doğa içindeki koşulların etkisiyle şekillendiren ve zorunlu olarak da bir şekilde doğayla ilişki içinde var olabilen bir varlıktır. Yüzyıllardan bu yana bu şekilde devam eden bu düzen, son zamanlarda insanın doğa üzerinde kurmaya çalıştığı egemenlik ile bozulmaya başlamış, doğanın insan yaşamına verdiği zarar gözle görülür hale gelmiştir.

Ancak bizler; Yalova’da yazlık köşküne dayanan Çınar ağacı için “Ağaç kesilmeyecek, köşk kaydırılacak” Diyen bir dünya liderinin ışığında yetişen bireyler olarak, doğayı korumamız, sevmemiz ve geliştirmemiz gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bir ağacın bile bu vatan ve dünya için ne kadar önemli olduğunun farkında olan Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Son yıllara küresel ısınmanın insan yaşamına olumsuz etkilerini dünyada çıkan sayısız haberle üzülerek takip ediyoruz. Bunun Sorumlusu olan bizlerin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle duyarlılığını arttırabileceğimize inanıyoruz.

Covid-19 Döneminde, bizler evlerimizde karantina sürecindeyken, Türkiye’de ve Dünya’da, hatta Bandırmamızda doğanın kendini çok kısa sürede yenilediğini, sahillerimizde yeniden yunusların dolaştığını, yollarda kaplumbağaların gezdiğini, atıklardan dolayı kirlenmiş denizlerin temizlendiğini sosyal medya araçlarından izledik. Bu Demek oluyor ki; Hiçbir şey için geç değil! Gerekli önlemleri alırsak doğa kendini onarabilir, yeniden daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabiliriz. Covid-19 normalleşme süreci ve sonrasında, doğaya olan saygımızı arttırmalı, çocuklarımıza doğa sevgisini daha çok aşılamalı, temiz bir çevre için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.” YAŞAM

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ