Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Canbey: Coğrafi İşaretli Ürün Sayımızı Artırmalıyız

Canbey: Coğrafi İşaretli Ürün Sayımızı Artırmalıyız

Burhaniye Ticaret Odası’nın girişimleriyle zeytinyağının Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek coğrafi işaretli ürünler arasına girmesiyle, Balıkesir’de coğrafi işaretli ürün sayısı 12’ye yükseldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Burhaniye zeytinyağının coğrafi işaret almasından oldukça mutluyuz. Burhaniye zeytinyağımız Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek coğrafi işaretli ürünler arasına girmesiyle Balıkesirimizin coğrafi işaretli ürün sayısı; Ayvalık zeytinyağı, Balıkesir kuzu eti, Balıkesir höşmerim tatlısı, Edremit Körfezi yeşil çizik zeytini, Edremit zeytinyağı, Kapıdağ mor soğanı, Susurluk ayranı, Susurluk tostu, Gönen iğne oyası, Yağcıbedir el halısı ve Marmara Adası Mermeri ile birlikte 12’ye ulaştı. Hayırlı olsun.” dedi.

Coğrafi işaretin önemine de değinen Canbey; “Balıkesirimizin her yerinde kendine has güzellikleri, kendine özgü değerleri görmek mümkün. İşte bu değerleri markalaştırmak, tüm Türkiye’ye hatta dünyaya tanıtmak için çalışmamız gerekiyor. Bu bağlamda coğrafi işaret büyük bir öneme sahip. 50 çeşit peynire sahip bir şehir olarak her peynirimize ayrı coğrafi işaret alarak, her bölgemizin kendine özgü değerlerine coğrafi işaret alarak, coğrafi işaretli ürün sayımızı artırmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ