Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Canbey, Balıkesir değişiyor, güzelleşiyor

Canbey, Balıkesir değişiyor, güzelleşiyor

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur ve Mutlu Aydemir ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Balıkesir’e yapılan yatırımları ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri anlattı.

###

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir İda Madra Jeoparkı Projesi’nin hayata geçirilmesi için UNESCO’ya başvuru yapıldığını bildirdi.

Canbey, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur ve Mutlu Aydemir ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Balıkesir’e yapılan yatırımları anlattı.
Balıkesir’in turizm potansiyeline ve verimli topraklara sahip bir il olduğunu ifade eden Canbey, Balıkesir’i Türkiye’nin en yaşanılabilir kenti yapmaya çalıştıklarını söyledi.

İDA-MADRA PROJESİ
İzmir ve Çanakkale’yi de kapsayan Balıkesir İda Madra Jeoparkı Projesi’ne değinen Canbey, projenin hayata geçirilmesi için UNESCO’ya da başvuru yaptıklarını bildirdi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiğini dile getirin Canbey, bu çalışmayla şehrin konut altyapısının yenilenmiş olacağını kaydetti.
Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’na yaptığı başvuruyla “Öğrenen Şehir” unvanı aldığını belirtti ve bu konudaki çabalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti.

EDREMİT KÖRFEZİ HAZİNELERİ
Edremit Körfezi’nde saklı hazineler olduğunu, bu hazinelerin çıkarılması için çalışmalar yapıldığını anlatan Canbey, bölgede dalış turizminin geliştirilmesi ve Kuş Cenneti Milli Parkı’nın korunmasına yönelik çalışmaların yapıldığını söyledi.
Turizm konaklama sıralamasında Balıkesir’in dünyada dokuzuncu sırada olduğunu vurgulayan Canbey, “İlimiz turizmde Türkiye ve dünya için önemli bir alan. Sarımsaklı Plajı’mıza da millet bahçesi yapılacak.” dedi.

BALIKESİR’DE GÜZEL HİZMETLER OLUYOR
AK Parti olarak Balıkesir’de hizmet destanları yazdıklarının altını çizen Canbey, “Balıkesirimizin gelişmesi için büyük emekleri bulunan AK Parti Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, İl Başkanımız Ekrem Başaran’a, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve AK teşkilatlarımıza, Balıkesir için çalışan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete