Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Canan Kaftancıoğlu’na tam destek

Canan Kaftancıoğlu’na tam destek

Başkan Serkan Sarı, İstanbul CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun asla yalnız olmadığını söyleyerek “beraatini sitiyoruz” dedi.

 CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu yargılandığı İstanbul’daki davada Balıkesir CHP heyeti ile birlikte mahkemeyi izledi. Başkan Sarı, halkın yoğun desteğinin olduğu duruşmada Canan Başkanlarının haksız yere mahkemeye çıkarılmasından dolayı adliye önünde büyük bir tepki olduğuna da dikkati çekerek DEMOKRAT’a şunları aktardı:

“CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR”

“Balıkesir CHP İl Başkanlığı olarak;  il başkanı ve örgütlerden sorumlu il başkan yardımcımız ile birlikte Çağlayan Adliyesi 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na karşı açılan davada onu yalnız bırakmadık.  Bundan sonra da nerede bir haksızlık, hukuksuzluk var ise biz orada olacağız ve buna karşı mücadele edeceğiz. İstanbul zaferinin en önemli mimarlarından birisi olan Canan Başkanımıza bir sözümüz vardı, ‘asla yalnız yürümeyeceksin” diyerek bu mücadelede her zaman yanında olacağımızı vurgulamıştık.  Çağlayan adliyesinde il Başkanlarımız, Genel Başkan yardımcılarımız, Milletvekillerimiz ve partili partisiz çok sayıda vatandaşımız ile birlikte yerimizi aldık.

 

“HAK,  HUKUK,  ADALET KAZANACAK”

 

Halkın yoğun desteğinin olduğu duruşmada Canan Başkanımızı haksız yere mahkemeye çıkarılmasından dolayı adliye önünde büyük bir tepki vardı. Toplumun vicdanını yaralayan bu dava süreci biran önce son bulmalıdır. Bu dava hukuki bir dava değil, tamamen siyasi bir dava niteliğindedir.İstanbul Seçimlerinin  kaybının hesabını il başkanımızdan sorulmaya çalışılıyor. Rant ve israf düzenine çomak sokulduğu İçin bu seçim sonuçlarını kabul edemiyorlar. Sosyal medyadan Tweet attığı için insanları yargılamak ifade özgürlüğünü hiçe saymaktır. 6 Eylül tarihine ertelenen bu dava daha fazla uzatılmadan hukukun ve adaletin gereği olarak bir an önce son bulmalı,  dava düşürülmeli ve Canan Kaftancıoğlu başkanımız beraat etmelidir.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ