Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Çanakkale Halkın Direnişidir!

Çanakkale Halkın Direnişidir!

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Çanakkale Zaferinin 105.yılı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında Çanakkale savaşlarının halkın onurlu bir direnişi olduğunu ifadelerini vurgulayan Aytekin “Çanakkale Zaferimiz emperyalizmin yüreğindeki 105 yıllık yangındır. İşgal, istila isteyenlere karşı ya İstiklal Ya Ölüm diyenlerin yazdığı destan, bizim destanımızdır.” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

Bundan 105 yıl önce Çanakkale’de; gemileriyle, tanklarıyla toplarıyla güzel yurdumuzu işgale gelen emperyalizmi bozguna uğratan şanlı geçmişimizi saygıyla anıyorum.

Çanakkale Savaşları, dünya tarihine girmiş yok olmanın hududundan var olmak için canını vermekten zerre tereddüt etmeyen Anadolu halkının onurlu bir direniştir. Savaş meydanlarında bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkenin çocukları olarak tarihimize sahip çıkmak zorundayız. Yaşadığımız coğrafyayı kendimize yurt yapmak için, işgal istila diyenlere karşı Ya İstiklal Ya Ölüm parolasıyla; Büyük Komutan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen mücadele bir halk direnişidir. Ve bu direnişin içinde bütün Türkiye’den vatan evlatları vardır.

Çanakkale Savaşında omuz omuza çarpışan, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere her türlü kötü duruma, açlığa yokluğa karşı “önce vatan” diyen ve bugün ebedi bir şekilde Türk Halkının bağrında yer tutan tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Aynı şekilde Çanakkale Destanı’nda yer alan İki Bin Yedi Yüz Yetmiş Dokuz Balıkesirli şehidimizi ve savaşın kaderini omuzlarına aldığı mermiyle değiştiren Havran’lı Seyit Onbaşı’ya da minnet duygularımı bir kez daha iletiyorum.

Emperyalizmin yüreğinde atalarımız aracılığıyla yakılan Çanakkale yangını, tarihine sahip çıkan halkımız eliyle sonsuza kadar sürecektir.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete