Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÇAMLIĞA 10 BİN AĞAÇ DİKİLECEK

ÇAMLIĞA 10 BİN AĞAÇ DİKİLECEK

Başkan Zekai Kafaoğlu Balıkesir’i kuşbaşı gören Çamlığa “kel tepe” diyenlere inat yemyeşil bir Çamlık hediye edecek

ÖZCAN ÖZAKBAŞ………………ÖZEL HABER

DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR

Karesi ilçemizde 2017 yılında Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı işinin yapımına başlanmıştı. Münfesih Başkan Edip Uğur tarafından başlatılan çalışmalar, “Devlette devamlılık esastır” diyen Başkan Zekai Kafaoğlu tarafından aralıksız devam ettiriliyor.

10 BİN AĞAÇLA YEMYEŞİL BİR ÇAMLIK

Öğrendiğimize göre; Çamlık’ta proje yapımı ile ilgili son gelişmeleri hakkında DEMOKRAT’a özel açıklamada bulunan Başkan Zekai Kafaoğlu “Çamlığa tam 10 bin ağaç dikeceğiz. Yemyeşil yapacağız. Buraya dikilecek o özel ağaçlar Çamlığımızın güzelliğine güzellik katacak.. Dikim mevsiminde hep beraber o nadide çam ağaçlarımızı dikip yemyeşil bir Çamlık Tepe’nin temellerini yeniden atacağız diyebilirim. Doğaya ve çevreye saygıda kusur etmeyiz” diyerek çamlığı kel tepe diyenlere sanki bir güzel yanıt vermiş oldu.

ASFALT BİTTİ, ALTYAPI TAMAM

Zeki Başkan sözlerine devamla, “Asfalt çalışmalarını soğuk-çamur demeden bitirdik. Atatürk Anıtı ile ilgili bölüm son aşamada. Hilal minareli Çamlık camimizin içi yapılıyor şu an. Peyzaj çamışmaları ise havaların soğuk gitmesinden dolyı biraz yavaş ilerliyor. Alt yapı işi ise bitti sayılır” dedi. Bilim Merkezi, Heliport ve Teleferik projelerinin askıya alındığını söyleyen Başkan Kafaoğlu, “Keşke şu an onları da yapabilsek, ama bilindiği üzere tasarruf tedbirleri uygulanıyor, ancak ileriki günlerde bu teleferik, heliport ve bilim merkezinin yapılamayacağı anlamını taşamıyor” diye konuştu.

 GECE-GÜNDÜZ KENTE HİZMET VERECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi esnasında il genelinde başarılı çalışmalara imzasını atan Zekai Başkan “Alan, çocukların, gençlerin ve tüm yaş gruplarından gelen kentlinin turistik, sportif, kültürel, bilimsel, dini, ticari ve eğlence amaçlarıyla kullanabileceği şekilde ve tüm günlerini burada keyifle geçirebilecekleri donatılarla tasarlandı.

Geceleri aydınlatılacak ve güvenliği yeniden tesis edilecek alan, tüm gün ve gece kente hizmet verecek, çam ağaçları bu güzel Balıkesir manzarasını gece-gündüz kentliyle paylaşır hale gelecektir”
bilgilerini paylaştı.

HİLAL MİNARE ŞEHRİN SİMGESİ OLACAK

Ticari ve Rekreasyon alanı içerisinde alışveriş sokakları mesire alanı ve dinlenme alanları, yürüyüş parkurları ile gelen ziyaretçilerin tüm günlerini burada geçirebilmeleri hedefleniyor.
Dini Tesis alanı içerisinde yapılacak olan Modern Çamlık Camii- Dinler Tarihi Sokağı- Açık Hava Müzesi ve Şehir Kütüphanesini barındıran bir alan olarak tepenin en hakim noktasında kurgulandı ve şehrin her noktasından görülecek şekilde düşünüldü. Cami de kullanılan hilal minare şehrin simgesi olması amacıyla çelik konstrüksiyon sisteme sahip olarak tasarlandı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete