Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ÇADIR KARIŞTI!

ÇADIR KARIŞTI!

Zekai Kafaoğlu döneminde büyükşehir belediyesinde yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklere büyük ceza çıktı. Bunun sonrasında personel ve A takımına milyonlarca liralık zimmet çıktı. Peki bu zimmetler nasıl ödenecek? Hukuki boyutundaki cezalar ne olacak? Yücel Başkan halen çalışmakta olan personel nedeniyle “ben kesinlikle ödemem” diyormuş!

Hatırlanacağı gibi ve bilindiği üzere; önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun 18 aylık belediye başkanlığı döneminde çıkan zimmetler sonrasında, hem personelin hemde başkanın A takımının yapmış olduğu savunmaların neticeleri geçtiğimiz hafta büyükşehir belediyesine ulaştı.

KAFAOĞLU NASIL BİR TUTUM TAKINACAK?

Sızan haberlere göre; savunmalar pek işe yaramadı ve Sayıştay müfettişleri özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür Daire Başkanlığı ile Başkanın A takımına büyük zimmetler çıkarttı.

Peki bu zimmetler şimdi nasıl ödenecek? Olayın asıl düşündürücü boyutu ise Zekai Kafaoğlu’nun bürokratlarına çıkan zimmetleri nasıl karşılayacağı? Ayrıca hukuksal boyutta bakalım Zekai Kafaoğlu personeline nasıl sahip çıkacak?

TANINMIŞ İSİMLER VARDI

İddia edildiği üzere; başkanın A takımında  İsmail Berber (vefat), Soner Korkmaz, İsmail Meray, İsmail Yalçın, Mutlu Tanrıkulu ve Hakan Afşin gibi tanınmış isimler bulunuyordu.

Şimdi bu isimlere ve sorumlu diğer personele çıkan zimmetler konusunda Başkan Yücel Yılmaz’ın şeffaf ve ilkeli yönetim gereği kamuoyunun aydınlanması için basına ayrıntılı bir açıklama yapması bekleniyor.

Daha önce yapılan spekülatif yayınlarda Kafaoğlu döneminde 10 milyon liralık yolsuzluktan bahsediliyordu. (HABER MERKEZİ)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete