Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Burhaniye’de Kur’an-ı Kerim okuma yarışması yapıldı

Burhaniye’de Kur’an-ı Kerim okuma yarışması yapıldı
Reklam

Burhaniye ilçesi, ‘Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’ il birinciliğine ev sahipliği yaptı.

‘Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’ Balıkesir İl Birinciliği, Burhaniye ilçesinde düzenlendi. Yarışmaları, Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Müftü Hacı Öz, okul müdürleri ve veliler izledi.

Reha Yurdakul Salonu’ndaki yarışmada büyük heyecan yaşanırken, 6 kişilik jüri, dereceye girenleri belirlemekte zorlandı. Hafızlık yarışmasına 2 öğrenci katılırken, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na ise 16 okuldan öğrenciler katıldı.Hafızlık yarışmasında, İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ümmühan Kaplan birinci olurken, Karesi Şule Yüksel Şenler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Firdevs Kübra Deniz ikinci oldu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda ise, Susurluk Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mine Tuncer birinci, Karesi  Şule Yüksel Şenler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Melike Yaren ikinci ve Dursunbey Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Reyhan Bilgiç de üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır tarafından ödülleri verilirken, çok sayıda sivil toplum kuruluşu da yarışmacıların tamamına çeşitli hediyeler verdi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ