Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BURHANİYE’DE KARASİNEKLERLE MÜCADELEYE DEVAM

BURHANİYE’DE KARASİNEKLERLE MÜCADELEYE DEVAM

Burhaniye Belediyesi karasinek ve uçkunlara yönelik ilaçlamalarını yapıyor. Yapılan çalışmayla sinek larvaları yok edilerek üremeleri önleniyor.

Yeni tip Koronavirüs’le mücadele kapsamında ilçe genelinde dezenfektasyon çalışmalarını yürüten Burhaniye Belediyesi bunun yanında Karasinek ve uçkunlarla mücadele çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Belediye Sağlık işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafında yapılan çalışmalarda Burhaniye’nin her mahallesi ilaçlanıyor. Özellikle karasinek ve uçkunların larva yaparak üredikleri alanların ilaçlamasına önem veren ekipler, çalışmalar kapsamında hayvan damları, çöp konteynırları, kanalizasyon içleri, ağaçlık alanlar, su birikintileri gibi alanları detaylı şekilde ilaçlıyor.

Özellikle pandemi döneminde, halk sağlığı bakımından ilaçlama işlemlerinin önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğünü ifade ederek, gerek yer altı, gerek yer üstü, gerekse de gezer araçlarla başta karasinek ve uçkunlara yönelik Rezüidel, İnsektisit Biyosidal olarak bilinen doğal hayat ve biyolojik dengeye zararsız ilaçlarla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Sinek ve uçkunlarla mücadele kapsamında vatandaşlarında üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Deveciler, özellikle çöplerin poşetli ve ağızları kapalı şekilde konteynırlara atılması gerektiğini, ayrıca konteynırlarında kapaklarının kapatılmasının önem arz ettiğini ifade etti.

Özel donanımlı ekiplerce yapılan ilaçlamalar periyodik olarak ilçe genelinde yapılmaya devam edecek.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ