Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BURHANİYE REŞİTKÖY BARAJINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

BURHANİYE REŞİTKÖY BARAJINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Balıkesir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada ‘Balıkesir Burhaniye Reşitköy Barajı’ inşaatında çalışmaların devam ettiğini belirterek, Barajın temelden yüksekliği 45 metre olup 92,30 milyon m³  su biriktirme hacmine sahiptir. Barajda depolanacak su ile 48.950 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacak olup sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artacak, hem de yörede ürün çeşitliliği sağlanacaktır. Bununla birlikte projenin tamamlanması ile birlikte 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 39 milyon TL gelir artışı sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

İş kapsamında

Derivasyon tüneli, menba ve mansap batardoları, rölekasyon yolunun temel- alt temel imalatları, dolusavak inşaatı, enjeksiyon imalatları ve nihayetinde gövde dolgusu yapılarak, temelden yüksekliği 45m olan baraj imalatları tamamlanacaktır.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete