Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BUGÜN 17.00’DEN İTİBAREN

BUGÜN  17.00’DEN İTİBAREN

Şehirler arası seyahatler artık valilik iznine bağlandı. Yolcu otobüslerini kapsıyor. Özel araçlara bir yasak yok ama evden sadece bir sürüş keyfi için ayrılmayı kimse tavsiye etmiyor. Mümkün olduğunca acil durumlar dışında özel aracınızı kullanmamanız da Corona virüsle mücadele konusunda önemli.

Toplam vaka sayısının 5 bin 698, can kaybının ise 92’yi bulduğu Türkiye’de, Corona virüsle mücadele etmek için tedbirler hızla artırılıyor. Bu kapsamda dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni tedbirleri açıkladı. Bu tedbirler içinde sokağa çıkma yasağı yok ama bugün 17.00’dan itibaren artık şehirler arası seyahatler de valilik iznine bağlandı. Bu noktada birçok insan, “Hem şehir içinde, hem de şehir dışına çıkmak için da özel araçlarımızı kullanmaya bir engel var mı?” sorusunu soruyor.

 

OTOBÜSLER İÇİN GEÇERLİ

Öncelikli olarak dün açıklanan şehirler arası yolculuk sınırlaması özel araçlar için değil, otobüs seferleri için geçerli. Genelgeye göre iller arası otobüs seferleri bugün saat 17:00 itibarıyla valiliklerin izniyle yapılabilecek. Yani özel aracınızla seyahat etmenize mani bir durum şu an için söz konusu değil.
Diğer taraftan otomobilinizi kullanmaya yönelik şu an bir kısıtlama da yok. Zaten işe, markete ve eczaneye gidip gelirken, anne-babanızın ihtiyaçlarını karşılamak için özel aracınızı kullanmanız şu dönemde en doğrusu, en sağlıklısı.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ