Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU YOLUN YOLCUSU DEMOKRAT 32 YAŞINDA

BU YOLUN YOLCUSU  DEMOKRAT 32 YAŞINDA

Özcan Özakbaş

Rahmetli babam Fikri Özakbaş ile gazetenin ilk sayısını çıkarmaya hazırlandığımız esnada çektiğimiz zorlukları hatırlıyorum da, “Hey gidi günler hey” diyorum.

Çünkü 1966’da günlük bastığımız HİZMET gazetesinin Şayakçılar’da iken kapatma yazısını dizdiğimden (Rahmetli Tolga Şayakçı Hizmet’i tekrar bana geri vermeyi istemişti, hemde bila ücretle. Kabul etmemiştim) ve eski gazetemizin 1. sayfasında yayınlanmasının ardından bizler de yeni soluk, yeni bir heyecan başlamıştı. 16.10.1989 Günü yeni çıkaracağımız gazetenin adını babam koydu: DEMOKRAT.

İşte DEMOKRAT o gündür bu gündür siz değerli Balıkesirliler’le beraber yoluna devam ediyor. Çekilen zorluklar, aşılan güçlükler, ara sıra sendeleyip tökezlemeler olmuyor değil. Ama sanki bizler gazetenin içinde doğmuştuk. Ben 7 yaşından bu yana çabalayıp duruyorum gazetede. Yaşım 61 olduğuna göre tam 54 yıl ediyor ki, meslek hayatımda sanki Balıkesir’de en kıdemli ben oldum gibi.

Gazeteciliğin nasıl meşakkatli ve zor, bir o kadar da zevkli meslek olduğunu en iyi bilenlerdenim. Çizgimiz neyse bozmadık, bozmayız da. Meslek konusunda gelinen noktada anlatılacak, söz edilecek çok şey var ama, bu anlamlı günde sadece size bir bukle seslenmek istedim.

Buradan baktığınızda, ticarete dönüşen günümüz gazeteciliğinde gazeteci olarak kalabilmek her ne kadar güçleşse de DEMOKRAT doğru ve objektif haberler vermeyi sürdürecek ve çok kıymetli okurları ile hayat mücadelesinde ayakta kalmayı  sürdürecektir.

Çünkü biz tüccar değil, gazeteciyiz!..

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ