Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU ÖDÜLÜN MALİYETİ NEDİR, YOKSA BELEDİYE’Yİ Mİ İPOTEK ETTİRDİNİZ

BU ÖDÜLÜN MALİYETİ NEDİR, YOKSA BELEDİYE’Yİ Mİ İPOTEK ETTİRDİNİZ
Reklam

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Karesi Belediyesi’nin aldığı ” Uluslararası İdeal Kent Ödülü” için bir ödeme yapıp yapmadığı sorusuna hala yanıt alamadıklarını belirtirken, “Bir suçlamanın veya ayıbın savunusu olarak iddianın kendi gerçekliği dışında bir şeyler söylüyorsanız, suçu dolaylı kabul ediyorsunuzdur ya da ayıbınızı saklamaya çalışıyorsunuzdur.Şimdi tekrar soruyoruz bunun maliyeti nedir? Ne yaptınız da saklıyorsunuz? Belediye’yi mi ipotek ettirdiniz ödüle karşılık?” dedi.

Halkımızın da çok yakın zamanda şahit olduğu AKP’li Belediyelerin UNESCO tarafından ödül aldıklarını iddia ettikleri ve akabinde UNESCO tarafından “Bizim verdiğimiz böyle bir ödül yoktur” şeklinde bir açıklama yapmak zorunda bırakılmasının utancını taşımıştık. Bu utancı çifteleyerek bize yaşatan ilçemiz Karesi Belediyesi yetkililerine de teşekkürü borç biliriz!
Tabi bu çifte utanç yetmezmiş gibi maalesef yeni bir utanç daha yaşadık. O da şuydu ki geçtiğimiz günlerde gerçekleşen meclis toplantısında, CHP belediye meclis üyelerimizin bahsi geçen ödülün maliyetini sorması ve alınamayan cevaplardı. Kamuoyu tarafından da bilindiği gibi bu konuyla ilgili verdiğimiz önerge AKP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi. Şeffaf belediyecilik anlayışını ve halkın bilgi alma hakkını savunmak üzere verdiğimiz önergenin reddinin verdiği ayıbı örtmek için, AKP’li meclis üyelerinin meclisi sabote ettiğimizi iddia etmeleri ve o günlerde TBMM’de grup başkanvekilimizin iktidar tarafından linç edilmesi olaylarına atıfta bulunularak görevli bir memurun ‘CHP zihniyetinin Karesi meclisine taşınmasına izin vermeyeceğiz’ açıklamasıydı.

Elbette ki bizler bu duruma alışkınız. Bizler yine, mevcut iktidar gücünün tüm kaynaklarını ayıp örtmek için kullanan, halkın hakkını savunduğumuz her mecrada açıklarını kapatmak için vaveyla kopartan bu kafa yapısı ile muhatabız. AKP Genel Başkanı’nın, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı mevkidaşına söylediklerinin aynısını geri söylediğimizde lince uğradık ve linç edenler darp raporu aldılar. Bu iktidarın yerel ortakları Karesi Meclisi’nde bizleri yaftalayarak üstelik haksız olarak yaftalayarak soruyu cevaplamaktan kaçındılar ve hala da kaçınıyorlar. Bir suçlamanın veya ayıbın savunusu olarak iddianın kendi gerçekliği dışında bir şeyler söylüyorsanız, suçu dolaylı kabul ediyorsunuzdur ya da ayıbınızı saklamaya çalışıyorsunuzdur.
Bu memlekette iktidarınızın talanından yoksullaşan yığınlara borçlu olduğunuz paraları kariyeri kötü giden üçüncü sınıf pop şarkıcıları misali naylon ödül programlarına harcıyorsunuz. Şimdi tekrar soruyoruz bunun maliyeti nedir? Ne yaptınız da saklıyorsunuz? Belediye’yi mi ipotek ettirdiniz ödüle karşılık?” (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ