Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU DERE-KANAL TEMİZLENMELİ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

DSİ’mi, Büyükşehir ile Altıeylül’mü Belediyeleri mi? Bu dere- kanal kimin sorumluluğunda bilemiyorum.  Bu kanal- dere her neyse bir önce temizlenmeli. Bu yer Şehit Birol Caddesinde, Cumartesi Pazarının bitiminde, Fazlı Kuyu Camii nin hemen karşısında ki Tren Yolu Köprüsünün orada yeni düzenlenen kavşağın bulunduğu yerde çocuk parkının hemen yanı.

Dere temizliği önemli bakteri üreten bu yerler, insan sağlığı içinde zararlı olmaktadır. Diğer bir konu da maalesef insanlarımız eline ne geçerse buralara atmaktan çekinme mektedir.

Buranın otları biçilse, katı atıklar şöyle bir güzel temizlense çok iyi olacak. Önemli olan diğer bir konu da temizlendikten sonra buranın  kirletilmemesine özen gösterilmelidir.

/////

BİR LİSE

Bir lisenin derneği durumdan vazife çıkararak yani içinde bulunulan şartları değerlendirerek sorumluluk yüklenmek istiyor ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile ilgili bir açıklama yapıyor. Lise dernekleri siyaset yeri değildir. İleri yapılacak siyasi yatırımlar için de kullanılacak yerler ise hiç değildir.

Bu dernek üstüne vazife olmamasına rağmen başında bulunan kişinin siyasi kimliği ile ilişkili olarak, siyasi sorumluluk hissederek, duruma müdahale ediyor. Görüş belirtiyor. Üzülerek söylüyorum ki;  durum kamuoyunda hiç hoş karşılanmadı.

Nöbetçi müdahaleci olmadan önce iyi düşünmek iyi taşınmak gerekir. Terör örgütlerinin bu tip olayları fırsat bilip devlete, hükümete saldırdığı açıktır. Bunların bilinmesine rağmen duruma müdahale etmek için, yapılan bu davranış çok yanlıştır.

Benim merak ettiğim ise şu: Bu derneğin sosyal medya da paylaştığı bu bildirinin altında tüm yönetim kurulunun imzası var mı? Yoksa başkan bu bildiriyi sadece kendisi hazırlayıp mı paylaştı?

/////

Ay’dan dönen Apollo 11 astronotlarının Anıtkabir’i ziyaret ettikleri iddiası doğru mu?

Bir arkadaşım video göndermiş. Bu videoda  radyo spikeri canlı yayında, Ay’dan dönen Apolla mürettebatının (astronotlarının) Anıtkabir’i ziyaret ettiklerini anlatıyordu. Bu iddianın doğru olup olmadığı araştırdığımda doğru olduğu gördüm. Apollo 11 mürettebatının 1969 yılında Aya yolculuk ettikten sonra Ankara’ya gelip Anıtkabir’i ziyaret ettikleri iddiası gerçekten doğru. Bu konu ile ilgili Sosyal medyada yayılan fotoğraflar ise 30 Ekim 1969 tarihli Hayat Dergisi’nin 45. sayısında yer alıyor. Apollo 11 astronotlarından Neil A. Armstrong, Michael Collins ve Edwin E. Aldrin Ay dönüşlerinin ardından 29 Eylül 1969 tarihinde birçok ülkenin başkentini ve farklı şehirlerini ziyaret ettikleri bir dünya turuna başladılar. Apollo 11 mürettebatı 20-22 Ekim 1969 tarihlerinde bu dünya turu kapsamında Türkiye’nin başkenti Ankara’ya gelerek 20 Ekim 1969 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Apollo 11 astronotlarının 20 Ekim 1969 tarihinde Ankara’ya ziyaretini AP’nin (Associated Press) videosunda izlemek mümkün. Apollo 11 mürettebatı dünya turu kapsamında AnakaraYa geldiler ve başka ülkelerin şehirlerini de ziyaret ettiler.

Gittikleri ülkelerden bazıları

Ankara, Türkiye (20-22 Ekim), Kinşasa, Zaire (22-24 Ekim), Tahran, İran (24-26 Ekim), Bombay, Hindistan (26-27 Ekim), Dakka, Doğu Pakistan (27-28 Ekim), Bangkok, Tayland (28-31 Ekim) Perth, Avustralya (31 Ekim), Sidney, Avustralya (31 Ekim-2 Kasım

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
BEYAZ KUĞU - 9 Nisan 2021
GERÇEKLEŞMİYOR - 8 Nisan 2021
NELERİ YAPMIYORUZ? - 7 Nisan 2021
ÖĞÜT - 5 Nisan 2021
KİMSESİZ ÇOCUKLAR - 3 Nisan 2021
İTHAM ETMEK - 2 Nisan 2021
YORULDUM - 1 Nisan 2021
DEDİKODU - 31 Mart 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete