Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BÖYLESİ GÖRÜLMEMİŞTİR!

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Bu ülke şimdiye kadar böylesini sanırım görmedi. Kamu bankaları AKP’li olmayan belediyelere kredi vermiyor! Böyle yapmakla AKP’li olmayan belediyelerin cezalandırıldığını zannedenler vatandaşı cezalandırdıklarını unutuyorlar.

İstanbul belediye başkanı uygulanamayan projeyi hayata geçirebilmek için yabancı ülkelerden kredi buluyor. Kamu bankaları krediyi ancak AKP’li belediyelere veriyor. Bu ülkemiz için çok zararlı bir olaydır. Bunun anlamı “benden olanlar” yaşasın. Benden olmayanlar ne yaparsa yapsın mantığı bu ülkeye hiç amma hiç yakışmıyor. Ve bu işleri yaptırmak için borç bulacaksın diyen bir devlet başkanı. Hadi bakalım yarın İstanbul’da su sıkıntısı baş gösterecek o zaman ne yapacaksın diyor. Yağmuru da belediye başkanı yağdıracak değil ya. Böyle hareket edildiğinde belediye başkanını cezalandırdıklarını zannediyorlar. Bir yerde vatandaşı cezalandırıyorlar. Böyle hareketler vatandaşları ayrıştırmaktır. Vatandaşları düşünmemektir. Vatandaşlar sıkıntıdalar. Sıkıntıda olmaları yetmediği gibi birde zehirleniyorlar. GDO’lu tohum ülkeye girdiğinden bu tarafa kanser hastalığı patladı. Yalnız kanser değil diğer hastalıklar da çok arttı. Hastaneler her gün ağzına kadar dolu. Ülkenin daha bir sürü sorunu var. Bu sorunlara çare aranması gerekirken sorunlar gündemden düşsün diye muhalefet ile kavga edilmesi yadırganacak bir olay.

Bazı siyasetçiler ne söylediğini dahi bilmiyor. Tank palet fabrikasının Ethem Sancak üzerinden Katar’a verilmesini savunurken yerli ve milli olması için Katar’a verilmesini savunuyor.  Bu tank palet fabrikası başka bir ülkenin miydi de yerli ve milli oldu? Bu kadar partizanlık olmaz. Partisini savunmak için böyle bir söylem olur mu? Ben oldum olası şu termik santrallerin verimli arazilere yapılmasına karşıyım. Çünkü bu santrallar üretimi etkilediği gibi insanları da zehirliyor.  İktidarların görevi insanların sağlıklı yaşamlarını sağlamaktır. İnsanları yaşat ki millet olasın! İnsanlar olmadan millette olunmaz, devlette olunmaz.

Hasta bir nesil yetiştiriyoruz. Sebep nedir? 1-GDO’lu tohumlar. 2- Termik santrallar. 3- Siyanür ile altın çıkarılmasıdır. Hattızatında bu termik santrallar yapılırken çizilen projede de  mutlaka filtre konmuştur. Bu termik santrallar yapılırken neden konmadı? Hadi bir müddet böyle filtresiz çalıştırıldı. İkinci defa neden süre tekrar uzatıldı. İnsan sağlığı neden düşünülmedi? Siz yöneticiler; devlet ve şehir hastanelerine hiç gidip de o kalabalıkları gördünüz mü? Hastane koridorlarında adım atılacak yer yok. İktidarların birinci görevi insanların sağlıklı yaşamasını sağlamaktır. İnsan olmasa millet olmaz. Millet olmazsa devlet olmaz. Ülke öyle bir hale geldi ki? Geçim sıkıntısı bir yandan vuruyor. Hastalık bir yandan vuruyor. İşsizlik bir yandan vuruyor. İktidarın vatandaşlara duyarsızlığı içini yakıyor. AKP’li olmayan belediyeleri cezalandırmak için vatandaşın cezalandırıldığı akıllarına mı gelmiyor? Gelmiyor olamaz. Bu millet böyle cezalandırılmayı hak etmiyor. Böyle cezalandırılması partizanlıktır. Partiler vatandaşın sağlıklı huzurlu yaşamalarını sağlamak için iktidar olurlar. Vatandaşın özgür iradesi ile seçilenlerin bunları yerine getirmesi gerekir. Dünya’da bizdeki kadar vatandaşını düşünmeyen başka bir ülke var mıdır acaba? (Krallıklar hariç.) İktidar yaşananları görmezlikten gelemez. Artık partizanlığı bir kenara bırakıp milletin dertlerine çare aranmalıdır. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ