Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Bölge’de Mesleki Eğitim’in Gelişimine Eğitim Desteği

Bölge’de Mesleki Eğitim’in Gelişimine Eğitim Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonluğunda gerçekleşen 2019 yılı “Mesleki Eğitim” temalı faaliyetler kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) olarak, Balıkesir ve Çanakkale illerinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Etkili Sunuş Teknikleri” eğitimleri verildi.

Öğrencilerin topluluk içinde kendilerini ifade etme ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi adına verilen “Etkili Sunuş Teknikleri” eğitimleri; Balıkesir’de 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çanakkale’de Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Eğitimlerde, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen ve Çanakkale’de İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Fırat ve okullardan gelen eğitimciler de hazır bulundu.  Eğitimleri Kariyer.net eğitmenleri Eğitim ve Gelişim Müdürü Seyhan Üner ve Kıdemli Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş verdi.

Öğrencilere verilen eğitimde; video, görüntü ve ses metaryellerini kullanarak dinleyici kitlesinin algı özelliklerini canlı tutmak, kaliteli ve etkili iletişim kurmak, beden dili, dinleme ve konuşma becerileri üzerine sunumlar gerçekleştirildi. Ayrıca öğrencilere iş hayatına hazırlamak amacıyla özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Özgeçmiş hazırlamada ve mülakatta yapılması gerekenler ve yapılan yanlış uygulamalar üzerine örneklemeler yapıldı.

 

Program sonunda öğrenciler ile soru-cevap şeklinde değerlendirmelerde bulunularak eğitim tamamlandı.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ