Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BÖBREK HASTALARINA ACİL BAKMASI LAZIM

BÖBREK HASTALARINA  ACİL BAKMASI LAZIM
Reklam

BAUN’daki Ömer doktor FETÖ iftirasına mı kurban gitti?

BÖBREK HASTALARINA ACİL BAKMASI LAZIM

105 Gün hak mahrumiyetine uğradı, serbest kaldı. Ancak şimdi de hastaları sanki hak mahrumiyetinde! Çünkü göreve dönemedi. Uzmanlar ise diyalize mahkum böbrek hastalarının tedavisinin şakaya gelemeyeceği uyarısını yaptılar.

Doç. Dr. Ömer Toprak’ın takipli hastaları adına DEMOKRAT’a özel bir açıklamada bulunan ZUHAL ÇILDAM yetkililere seslenerek doktorlarının göreve başlatılmasını istedi.

Çıldam, yurt içi ve yurt dışından onbinlerce hasta ve hasta yakınının mağdur olduğunu dile getirerek şunları paylaştı:

“Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Başkanı hocamız Sayın Doç. Dr. Ömer Toprak FETÖ soruşturması nedeniyle görevden alındı. 105 gün hak mahrumiyetinin ardından 1 Ağustos 2019 tarihi itibariyle tahliye edildi.

Yurt içi ve yurt dışından bu süreç içerisinde on binlerce hastası ve bizler çok mağdur olduk. Üniversitede hocamız görevden alınınca bizlere yerine bakacak, ilgilenecek hiç kimse kalmadı. Bu dönem içerisinde çeşitli hastanelere giderek muayene ve kontrol olmaya çalıştık.

Tekrardan dertlerini anlatmaya, sıfırdan yeni kontrollere, tahlillere ve diğer tetkiklere maruz kaldık. Ömer Toprak hocamız için bu süreçten sonra iftira atanların da mahkemede verdikleri ifadelere rağmen  sonuçta tutuksuz yargılanma kararı alındı. Şimdi Ömer Toprak hocamızın tekrar görevine başlaması ve hak mağduriyetinin giderilmesi için resmî kurumlardan istediğimiz destek gibi sizlerden de nacizane desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen sesimizi duyun, duyurun. Sizlerin sesimizi duyurması ile gereken desteği vermeniz ricasıyla  yardımlarınızı bekliyoruz.

Biz onbinlerce hasta ve hasta yakını her geçen gün mağdur oluyoruz, bizler ölüyoruz.”

Öte yandan; konu ile ilgili olarak gazetemize konuşan görüşlerini aldığımız bazı uzman doktorlar bu işin şakasının olmadığını, diyaliz hastalarının rahatsızlıklarının da aynı emboli (pıhtı atma) hastalarının rahatsızlıkları gibi çok önemli olduğunu ve tedavilerinin fazlasıyla hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkati çektiler.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ