Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘BİZLER ŞU ANDA CANLI ÖLÜYÜZ!’

‘BİZLER ŞU ANDA CANLI ÖLÜYÜZ!’
Reklam

Doç. Dr. Ömer Toprak Tıp Fakültesi’nde göreve başlayamayınca büyük mağduriyet yaşandı. O’nun tedavisi altındaki 500 yakın diyaliz hastası canlı ölü gibi olduklarını söylüyorlar. Pisi pisine ölüme mi gitsinler?

GÜL ÇETİNBAĞ KANBER

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları bölümünde tedavi gören böbrek hastaları, Doç. Dr. Ömer Toprak’ın FETÖ soruşturması nedeni ile görevden alınmasından dolayı büyük mağduriyet yaşamışlardı. Şu anda Balıkesir’de 500’e yakın diyalize mahkum hasta çok büyük sıkıntı içerisindeler.

2 Ay gözaltında tutulan sonrasında ise serbest bırakılan Ömer Toprak’ın tekrar görevine geri dönmesini isteyen mağdurlar konuya ilişkin DEMOKRAT’a “Bizler şuanda canlı ölüyüz. Bizleri kimsenin fikri, zikri, siyasi görüşü lazım değil. Bizler sadece hekimimizi geri istiyoruz. Bizler böbrek hastası olarak pisi pisine ölümü beklemek istemiyoruz” diyerek yakınmalarını dile getirdiler.

Diyaliz hastaları şikayetlerine devamla, “Diyaliz merkezleri rant kapısıdır. Bir hasta ayda 12 kez diyalize alınıyor. Ayda 5 bin TL. alınıyor. Ama; Ömer hocamız bizleri diyalizden çıkarabiliyor veya diyaliz sayısını fazlasıyla azaltabiliyor” uyarısını yaptılar. Değişik bir tedavi ustası olani doktorları Ömer Toprak’ın görevine başlamasını acilen isteyen ve dört gözle bunu bekleyen hastalar mağduriyetlerinin giderilmesi için büyük mücadele veriyorlar.  

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ