Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NE İŞE YARAR?

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Bilindiği ve görüldüğü gibi Birleşmiş Milletler Newyork’ta Başkan Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşması Türkiye’nin içerideki ve dışarıdaki mücadelesinin bir özeti denebilir. “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek, BM Güvenlik Konseyi’nin reforme edilmesi. Şayet her birimiz güvende değilsek hiçbirimiz güvende değiliz demektir.

Evet, terörle mücadele konusundaki kararlığımızın altını çizen Başkan, DEAŞ’ın en çok zarar veren ülke olduğumuz için ABD’de 29 eyaletin her birinden daha fazla sığınmacı ağırladığımızı Batılı milletlerin bilmelerini istiyoruz. Hedefimiz PKK-YPG gibi terör örgütleri ortadan kaldırılmalı diyoruz. Yoksa Amerika ile yapılan mutabakatın uzun ömürlü olmayacağı bilinmelidir diyoruz. Yoksa üç milyon sığınmacının geri gönderilmesi söz konusu olur diyoruz.

Türkiye’ye karşı ukala laf etmeye çalışan Birleşmiş Milletler İsrail aleyhinde onlarca karar aldı ama hiçbir icraat üretmeyen Birleşmiş Milletler ne işe yarıyor? O nedenle biz 15 Temmuz gecesi 251 insanımızı şehir eden Persilvanya’daki şarlatan başta olmak üzere katillerden elbette hesap sormamız gerekir.

Evet, ABD’lerinde geçmişten beri ülkemiz aleyhine faaliyet gösteren pek çok lobi mevcuttur. Şimdilerde ise Trump tarafından teröristlerle ilgili anlaşma söz konusu. Bunun için Trump ABD Dışişleri Bakanı ve Başkan yardımcısını Türkiye’ye göndermiştir. Türkiye’ye bugüne kadar Başkan (yani başkanlar hariç) böyle üst düzey seviyede bir heyet geldiğini sanmıyorum. Bu apar topar gelişin iki sebebi olabilir. Birincisi, Trump (Amerika) zorda ve Suriye üzerinden vaziyeti toparlamaya çalışması. İkincisi ise, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ABD’nin hiç ummadığı kadar başarılı bir harekatı gerçekleştirmiş olması olabilir. Amerika’nın Türk Milleti’ni pek tanımamış olması ve FETÖ ihanet örgütünün de darbe yapabileceğini zannetmesidir ki Türkiye hakkında gelişi güzel konuşmalar yapmaya çalışmıştır. Türkiye’nin son  hareketleriyle terör örgütlerinin perişan olduğunu görünce Türkiye’ye söz konusu adımlarını gönderiyi terör örgütleri aleyhine Türkiye ile antlaşma yapma ihtiyacı görmüş ve Türkiye’yi ve Başkanımız Erdoğan’ı methetmeye başlamıştır. Yani, Türkiye’nin arzu ettiği her şeyi aldığını söyleyebiliriz.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ