Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİR YILBAŞI DAHA

Aslan Torun

Aslan Torun

Benim için yılbaşı sadece takvimden bir yaprağın koparılması, tarihin değiştiği bir durumdur. Hayat defterinden sayılı günler geçerken, zaman hızla eriyip giderken gelen her yeni yılda biz hasret ve özlemle geçen yılları anar ve ararken çılgın kalabalıkların, giden seneye yanacakları halde yeni seneyi coşku içinde kutlayıp ^Hoş geldin^feveranları bana çok gülünç ve yabancı geliyor.

Çünkü bizim üzüntümüz ve hüznümüz her geçen güne, aya ve  yıladır. Bizim yeni yıl kaygımız vaktin geçmesi ve ölüme biraz daha yaklaşmamızdır.Bir yıl daha geçti yeni bir yıla girdik diye sevinenler seninsin ama biz üzüntülüyüz.

Geçip giden yıllar içinde hayatımızdan neler geçmedi, neler  azalmadı, neler tükenmedi ki. En başta ömür tükendi, zaman tükendi..Ne kadar güzel insanlar şimdi aramızda değiller. O güzel insanlar güzel atlara binip gittiler. Ne kadar güzel hasletler yok oldu ,ne kadar güzel adet ve düşünceler varsa kaybolup gitti.Kimileri gelen seneye sevinip çılgınca eğlenirken bizim gibileri de üzülüyor böyle.Yaşlandıkça, geçen her yılda zaman daraldıkça, gitme vakti yaklaştıkça,insan yüreğinde ki eziklik, burukluk daha da artıyor, hüzün adımlarını sıklaştırıyor.

Acı, tatlı, iyi, kötü geçip gitti 2019.Çok çabuk geçti. Yaşlandığımızdan mı nedense yaşlılıkta yıllar çok çabuk geçiyor.2019 a girişimizi daha dün gibi hatırlıyorum. Nasıl geçtiğini anlayamadık bile.

Yeni bir yıla girmeye hazırlanırken yine her zaman yazdığım gibi aynı duygularla yazımı bitirmek istiyorum . Hangi yaşta olursak olalım yaşlı, genç, ihtiyar her akşam takvimden kopardığımız bir sayfa bizi ölüme biraz daha yaklaştırırken ertesi gün doğacak güneşin ve yeni günün bize yeni ufuklar açacağını yeni güzellikler getireceğini ve yeni umutlara yelken açacağımızı hiçbir zaman unutmamalıyız.2020 yılına hoş geldin derken bütün sevdiklerimin ve okuyucularımın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.Sağlıklı ve esen  kalınız.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ASRIN VEBASI-6 - 1 Temmuz 2020
BABA OLMAK - 22 Haziran 2020
AKÇAY-2020 - 20 Haziran 2020
ASRIN VEBASI-5 - 10 Haziran 2020
İSTANBUL’ UN FETHİ - 1 Haziran 2020
RAMAZAN BAYRAMI - 28 Mayıs 2020
19 MAYIS BAYRAMI - 19 Mayıs 2020
ANNELER GÜNÜ - 11 Mayıs 2020
ASRIN VEBASI-4 - 5 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ