Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİR KİTAP OKU, BİR DÜNYA KAZAN

BİR KİTAP OKU, BİR DÜNYA KAZAN

Edremit İlçemizde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında okullarımız  ziyaret edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakamı Ali Sırmalı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Altınoluk Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi’ne misafir oldular.

Altınoluk Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen  kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı  kitap okumanın önemini anlatırken, kitap okumanın bir alışkanlık haline getirilmesini istedi.

Öğrencilerle gerçekleştirilen sohbette “BENGİ” Projesi hakkında öğrencilere bilgi veren Kaymakam Ali Sırmalı BENGİ projesinin ana amaçlarından birinin  okuma alışkanlığını öğrencilere kazandırmak olduğunu belirtti.

Bir toplumun ilerlemesi, gelişmesi ve diğer ülkeler arasında söz sahibi olabilmesi için en önemli etkenlerden bir tanesinin eğitim olduğunu vurgulayan Kaymakam Sırmalı: ” Dünya ülkeleri arasında söz sahibi olmak isteyen ülkeler yatırımlarını eğitime yapıyor.  Çünkü eğitim demek “birey” demektir, birey demek “toplum” demektir. Ne kadar çok okursak toplum olarak bilgi ve kültür seviyemiz o kadar yükselir.  Bu nedenle   ülkemizin gelecekteki duruşuna katkı sağlamak istiyorsak yol haritamız kitaplar olmalı. Unutmayın çocuklar, eğitime önem vermeyen ve okumayan hiçbir toplum kalkınamaz. Bu yüzden kitaplarla daha fazla zaman geçirmeliyiz” dedi.

 

Öğrencilerle sohbetin ardından öğretmenler odasında  okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı: okulda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve  BENGİ Projesi ile ilgili bilgiler aldı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete