Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİNLERCE KİŞİYİ YOKSULLUĞA İTEN CHP

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu her fırsatta yoksulluğun arttığını söylüyor. Ama CHP’li belediyelerin işten attıklarına ne demeli?

Evet CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her konuşmasında yoksulluk edebiyatı yaparken; CHP’li belediyelerde yaşanan işçi kıyımlarını görmezden geldiği görülüyor. Herkesin  bildiği CHP’li belediyelerde yaşanan işçi kıyımlarını görmezden geldiği görülüyor.  Kılıçdaroğlu CHP’li belediyelerin 31 Mart seçimlerinin ardından binlerce çalışan sürgün etmesine ve işsiz bırakmasına sessiz kalmıştır. Evet CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde seçimlerden sonra 6000 civarında kişiyi işsiz bırakmıştır.  Keza CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi göreve geldiklerinde günümüze kadar; Antalya’dan 900 kişinin işten atıldığı ifade ediliyor. CHP’li milletvekili Veli Ağababa meclis kürsüsünde konuşmada teröristlerin ağzıyla konuşmasının Allah belasını versin diye bağırmasından sonra da tüm CHP sıralarından da amin sesleri yükselmiştir.

Güneş kod adlı YPG’li terörist Özge Aydın CHP Genel Başkan Yardımcısı tarafından ağırlanıp kürsü verilmiştir. Gerçi CHP’nin terör örgütlerini mecliste ağırlamasına tek örnek bu değildi. Mayıs ayında meclise saldırı yapmak üzere gelen iki DHKP-C’li teröristler, CHP’li İstanbul Milletvekili Mahmut Taval tarafından misafir olarak kabul edildiği ortaya çıkmış, teröristler meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirilmiştir.  Terörist cenazesine katılan CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu yanı sıra, daha yeni FETÖ’den mahkum olmuş Eren Erdem’in CHP grup toplantısında alkışlarla karşılanması, ABD başkanı Trump, petrol için Suriye’den çekilmeyeceğini söylemiştir.

Evet, Amerika, İngiltere, Fransa, İsrail kaç muhtaç Suriyeli’ye ekmek vermiş, ilaç vermiştir? Sayın Kılıçdaroğlu, sayın Akşener, sayın Karamollaoğlu iki yüzlü batılı liderlerin görmediği insanlığı, CHP’de görmüyor.  DEAŞ ile PKK/YPG ise ABD’nin daha geniş manada Haçlı zihniyetlerinin kurduğu, yönettiği terör örgütleridir. Sınırla güvenliğini sağlama ve terör belasına karşı mücadelesi ile sadece Türkiye, Suriye’de haklı bir kotadır. Fakat ne acıdır ki, küresel kuraya dahil olan Kılıçdaroğlu CHP’si ülkemize değil Suriye’ye hak vermekte. ABD ve diğerlerine ise laf söylemektedir. Kılıçdaroğlu milli vicdanda artık yoktur.  Ayrıca ABD’nin PKK/YPG’ye 301 tır silah verdiğini ağzına bile almıyor. CHP Türkiye’yi içten vuruyor. Türkiye haklı davasını v duruşunu anlatmaya çabalarken başta HDP ve CHP maalesef İP ve SP’de Türkiye’yi yalnızlaştırıldı. Yani Türkiye’yi ABD, İsrail, İngiltere, Fransa, Almanya’ya, Arap Birliği ve İran desteklemeyince Türkiye yalnızlaşmış mı oluyor? Tam tersine düşmanlar ortaya çıkmış oluyor. Türk dilini konuşan ülkeler işbirliği konseyi üyeleri; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan Bakü’deki zirvede harekatımızı destekleyen bildiriyi imzalamışlardır. Muhalefet partileri Türkiye’nin haklılığnı gölgeleme çabaları elbette tarihe not edilmiş oluyor. Evet millet ittifakını oluşturan partile ve onlara destek veren çevrelerde ilginç bir hareketlilik yaşanıyor.  Nitekim Ankara’daki hareketliliğinin adresinin Hilton Oteli olması, CHP ve İP’nin iki önemli ismi İMF temsileriyle buluşması. Evet toplantıya ayrı ayrı kapılardan önce CHP gelmiş, onu İP’si izlemiştir.

Burada CHP’nin ekonomi ile ilgili eleştirilerine İMF’nin danışmanlık yapması. Evet CHP’den Ali Şeker, HDP’den Mithat Sancer, Saadet Partisi’nden Cihangir İslam’ın Berlin’de; Türkiye’de demokrasi olmadığını söylemesi.    Bu arada İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağırlıoğlu; millet ittifakına Katolik nikahı ile bağlı olmadıklarını, politikalarını beğenirsek CHP’Lİ oluruz. CHP, HDP ile devam edeceğini söyleyebilir. Ama biz İyi Parti olarak bu bileşen içinde olmayız demiştir.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ