Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİÇKİ: ‘BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ’

BİÇKİ: ‘BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLACAĞIZ’

Hedefinin 2023 yılındaki yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’ye kazandırmak olduğunu dile getiren İl Başkan Adayı Ender Biçki, “kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi

Ve il başkanı Serkan Sarı’nın ardından dün de CHP il binasında Ender Biçki de başkan adaylığını açıkladı. Balıkesir’in 10 numaralı plakasına atıfta bulunarak 10 maddelik proje ortaya koyduklarını önemle belirten CHP İl Başkan Adayı Ender Biçki, “Birleştirici güç olacağız. CHP’nin güçlü örgüt yapısına ihtiyaç var” diye konuştu.

“HEDEF 2023’DE BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAK”

Hedefinin 2023 yılındaki yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’ye kazandırmak olduğunu dile getiren İl Başkan Adayı Ender Biçki,  “Balıkesir’de yarım kalan bir iş var. 8 belediye başkanımız var ama büyükşehir belediyesini alamadık. Şimdi bu kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz 2023’te önce Türkiye’de iktidarı 2024 yılında da Balıkesir’de büyükşehir belediyesini alarak yerel iktidarı mutlaka yakalayacağız.  Siyaset bir iddia işidir, siyaset kararlılık işidir. Elbette il başkanı ve yönetiminin bugüne kadar yaptığı hizmetler vardır. Bu yapılan hizmetlerin takipçisi olacağız bunları devam ettireceğiz. Ancak 2024’te mutlaka büyükşehir belediyesini CHP’ye kazandırmanın yollarını mutlaka bulacağız. Çünkü şartlar, koşullar buna uygundur, bunu yapabilecek güçlü bir örgüt yapısıyla başarmamız mümkündür.

10 MADDELİK PROJE

Balıkesir’in 10 numaralı plakasına atıfta bulunarak 10 maddelik proje ortaya koyduklarını belirten CHP İl Başkan Adayı Ender Biçki, “Birleştirici güç olacağız. CHP’nin güçlü örgüt yapısına ihtiyaç var. Örgütün kararlara katılmasını sağlayacak mekanizmaları oluşturmamız gerekiyor. CHP il başkanlığı mobil uygulamasını hazırlayarak akıllı cep telefonu olan tüm üyelerin bu uygulamayı indirmesiyle hem il başkanlığının hem de ilçe başkanlıklarının çalışmalarını takip edecek. Buraya koyacağımız anket sistemiyle çok önemli kararlarda üyelerimizin katılımı sağlanacaktır. Partimize emek vermiş il, ilçe başkanlıkları yapmış ve milletvekili adayı olmuş arkadaşlarımızın içinde olacağı bir emek grubu oluşturacağız. Onların görüşlerinden, fikirlerinden faydalanacağız ve önemli kararlarda onların görüşlerini alacağız. İl yönetim kurulu toplantılarımızın ilk bir saatini tüm üyelerimize açık hale getireceğiz. Üyelerimizi çalışan, üreten hale getireceğiz” dedi.

MERKEZ VE KIRSAL İLÇELERE AĞIRLIK VERECEĞİZ

İl başkanı seçilmesi durumunda merkez ve kırsal ilçelere ağırlık vereceklerini dile getiren CHP İl Başkan Adayı Ender Biçki, “Merkez ilçeler pilot bölgeler olmak üzere mahalle temsilcilikleri açacağız. Balıkesir’de büyükşehir belediyesi almak için iki merkez ilçe olmazsa olmazımızdır. Merkezdeki talihsizliği ve sağ partilerin egemenliğini yıkacağız. Siyaset dijital alanda daha aktif hale getirmek için kullanıcı hedef kitle odaklı siyaset yapacağız. Parti içi bizim olmazsa olmazımızdır. Parti içi eğitim seçim zamanı sandık görevlilere yönelik olmaktan çıkartılacaktır. Meslek odaları ve STK’larla iletişim halinde olacağız. Kadın örgütleriyle işbirliği yapacağız ve onlarla geleceği planlayacağız. Gençler partimizin asıl gücüdür. Bende gençlik kollarından gelen bir kardeşiniz olarak bu konuyu önemsiyorum. Balıkesir’de 30 bin üniversite öğrencisi var. Üniversiteye yönelik örgütlenme çalışmalarımız olacak.  İlçe örgütlerimizin desteklenmesi konusunda kırsal ve merkez iki ilçeye öncelik vereceğiz. Kardeş ilçe projemizi yeniden hayata geçireceğiz. 8 belediyemizi kırsaldaki ilçelerle kardeş belediye olacak. Partide liyakati öne çıkarmak için istediğimiz şeylerden biri de ön seçim olacaktır.  Ne seçimi olursa olsun hep ön seçimi savunacağız ve Genel Merkeze ön seçim istediğimizi söyleyeceğiz” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ