Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BEST’TE MUTLU SON

BEST’TE MUTLU SON

SENDİKANIN AŞIRI ZAM TALEBİNE DAHA ÖNCE REST ÇEKEREK LOKAVT İLAN EDEN BAŞKAN RONA YIRCALI ANLAŞMANIN SAĞLANDIĞINI AÇIKLADI

BEST A.Ş. Balıkesir’in olduğu kadar Türkiye’nin de gururu.

Geçtiğimiz gün işveren ile sendika arasında bir anlaşmazlık yaşanmış ve lokavt ilan edilmişti. Ancak sevinçli haber bugün BEST A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı’dan geldi ve anlaşmazlığın mutlu sonla noktalandığı öğrenildi. Yırcalı konu ile ilgili olarak DEMOKRAT’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Halka açık olarak kurulduğu 1966 yılından bu yana sendikalı iş yeri olarak çalışan bölgemizin tek ve ülkemizin de ender özel sektör şirketlerinden BEST A.Ş ile Türk Metal Sendikası Balıkesir Şubesi arasında toplu sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır.

Yeniden üç yıllık bir süre için imzalanan anlaşmaya göre yüzde 26.30 ücret artışı yanında 18 değişik konudaki sosyal yardımlara da enflasyon oranında artış yapılmıştır.

Ayrıca, Türkiye’de sadece BEST A.Ş’ de uygulanan kıdeme bağlı ücret artışı genişletilerek devam ettirilmiştir.

Sektörün ve ülkenin zor ekonomik şartları içinde işveren tarafından yapılan fedakarlık 1000’den fazla çalışan tarafından olduğu kadar kamuoyunu da memnun etmiştir.

Bütün BEST ailesine hayırlı olmasını dileriz.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ