Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BELEDİYE YÖNETİMİ VE FUZULİ MASRAFLAR

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Seçimlerde vaadedilen söylemler, seçim sonrası da görülmelidir. Ama kadar maalesef görülmemiştir. Evet her ay değişen kaldırımların, yeniden defalarca sökülüp yapılmasının acaba sebebi ne olabilir? Akşamları eğlence ve yeme içme yerlerinin kapısı önüne park edilmiş resmi plakalı, ya da üstünde belediye amblemi olan araçların hesabını kim verecek?

Büyükşehir ,il ve ilçe belediye başkanlarının geçmişte  neler yaptıklarını sanıyorum; herkes hatırlar. Ve yine belediyelerde ne büyük soygunlar olduğu görülmüştür. Evet  gerek devlet malı, gerekse şahsi malımız bize emanettir. Devlet ve belediye malını gereksiz  yere kullanmak vebal;  devlet ve belediye tasallutta bulunmak ise haramdır.

Keza kendi malımızı bile israf etmek ve cimrilik yapıp fakir, fukaranın hakkını vermemek te haramdır. Hatta canımız da bize emanettir. Evet haksız yere canımıza kastetmek te yasak olduğu gibi başkasının canına kastetmek haramdır.

En büyük emanet ise toplum yönetimi olan Vali ve Belediye başkanlarıdır. O nedenle toplum için görev almış olan özellikle belediye başkanları haram ve yolsuzluklara buluşmadan görevlerini yapmalıdır. Zira emanete hıyanet etmek münafıklık alametidir.

Mesela beş stadyum maliyetine bir stadyum yapan ama onu da bir türlü bitiremeyen belediyeler mi arasınız? Yüz milyonlarca lira harcayarak yaptıkları kongre merkezlerini, yıllık birkaç yüz bin liraya yandaşlara kiraya verenler mi ararsınız? Yönettiği şehre ihanet edenler mi ararsınız? Nasılsa gözyüzünde bir engel yok deyip 80-100 katlı ucubelerin dikilmesine göz yuman belediye mi ararsınız?

İsraf adam boyu geçmiş, vurgun ve soygunlar normal işler haline gelmiş, kimsenin hesap soramadığı, yandaş şirketlerin mantar biter gibi yerden fışkırdığı bir ortam oluşmuş.

Unutulmasın ki bu haram servetler kimsenin yanına kar kalmaz. Bu haramzadelerin; çoluk çocuk, yedi göbek sülalesi iflah olmaz. Bu dünya da hesap soran çıkmaz ise; bunun  asıl hesaplarının sorulacağı gerçek bir kıyamet günü vardır.

Nitekim geçmişte CHP’ nin İstanbul’ da ki olay malum. Evet CHP’li meşhur Ergin Göknel’in genel müdür olduğu iski olayı. Evet iskinin nasıl vurgun ve soygunlara muhatap olduğu unutulmamalı. Miletimizin ve özelliklede belediye yöneticilerinin bu konuları hatırdan çıkarmamalıdır diyoruz…

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sedat YEŞİL dedi ki:

    Ağzınıza yüreğinize sağlık Niyazi amcam

BİR YORUM YAZ