Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BAŞKAN NECDET UYSAL, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARANFİL DAĞITTI

BAŞKAN NECDET UYSAL, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARANFİL DAĞITTI
Reklam

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Tıp Bayramı dolayısıyla, devlet hastanesini, ilçedeki sağlık ocaklarını ve belediye sağlık birimini ziyaret ederek sağlıkçılara karanfil verip tıp bayramlarını kutladı.

 

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, bu yıl yüzüncü yıldönümü kutlanan Tıp Bayramı dolayısıyla, Burhaniye Devlet Hastanesini, sağlık ocaklarını ziyaret ederek sağlık çalışanlarına karanfil verip günlerini kutladı. Başkan Uysal son olarak belediye tabipliğini ziyaret etti. Burada belediye sağlık personeli ile pasta kesen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, belediye sağlık ekibine de karanfil vererek Tıp Bayramını kutladı.

Her yıl 14 Mart günü kutlanan Tıp Bayramı ile ilgili açıklamada bulunan Burhaniye Belediye Başkanı Uysal, “Tıp Bayramı, 14 Mart 1827’de Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir. Bu tarih, ilk kez 14 Mart 1919’da İstanbul’un İngilizler tarafından işgal edilmesini protesto amaçlı olarak Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane talebeleri tarafından kutlanmıştır. O günden bu yana da 100 yıldır kutlanmaktadır. Bu onurlu mesleği tüm zor şartlara rağmen özveriyle icra eden tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum,” diye konuştu.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ