Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BAŞKAN DEMİRER’DEN ‘ARTAN YÜK’ YAKINMASI

BAŞKAN DEMİRER’DEN  ‘ARTAN YÜK’ YAKINMASI

Başkan İbrahim Demirer “Maalesef bizler evlerimizde otururken dükkanlarımızın kirası, vergiler, elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi ücretler, kredi borçları yerlerinde durmuyor, buna eklenen günlük ihtiyaçlar ile beraber mali yükümüz büyük bir hızla artmaya devam ediyor” diyerek yakınmalarını dile getirdi.
Balıkesir Berlerber, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İbrahim Demirer güzellik salonları, kuaförler, berberler ve dövmecilerin kapatılması talebinin hayata geçirilmesi sonrasında yetkililere teşekkür etti. Yeni bir sorunun doğacağını hatırlatan Demirer konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Bildiğiniz üzere ülkemizde tıpkı dünyanın diğer ülkeleri gibi, bir süredir Corona virüsü ile mücadele etmekte. Bu mücadele kapsamında gerekli önlem ve tedbirler hükümetimiz ilgili bakanlıkları tarafından alınmakta.
Bizler de Odalar olarak gerek meslektaşlarımızın gerekse toplumun sağlığını koruma arzusu ile süreci yakından takip etmekte ve fikirlerimizi ilgili bakanlıklarla paylaşmaktayız.
Tüm tarafları dinleyerek karar alma mekanizmalarına dahil eden bunun sonucunda Güzellik Salonları, Dövmeciler ve Diğer Hizmet Sektöründeki Esnaf ve Sanatkarların kapanması kararını alan bakanlıklarımıza teşekkür ediyorum…
Toplum sağlığı açısından zorunluluk haline gelen bu kapatmalar, yine toplum sağlığı açısından bizleri sevindirirken, ekonomik sonuçlar sebebiyle, esnafımız için büyük sıkıntıları da beraberinde gelmiştir. Ve ne yazık ki önümüzdeki günlerde bu sıkıntıların artarak devam edeceği de aşikârdır.”
Soner Kanber

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ