Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BARIŞ PINARLARI OPERASYONU BAŞLADI

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Operasyon başladı başlamasına da, nasıl bir anlaşma yapılarak başladığı üç bilinmeyenli bir denklem gibi.

ABD ile anlaşma yapıldı. Telefonla anlaşma olmaz. ABD “çekileceğim” dedi. Pekiyi nereden çekildi? Bizim operasyon yapacağımız yerden çekildi. Biz kime operasyon yapıyoruz? PYD ve YPG’ye operasyon yapıyoruz. ABD askerlerini bizim operasyon yapacağımız yerden çekilirken YPG militanlarını da götürmüş. Esad da bu YPG’ye çağrıda bulunuyor, ”kendinizi ataşe atmayın, gelin Suriye ordusuna katılın” diyor. Operasyon yapacağımız yerde PYD kaldı. Bu bir oyun mu, ABD’nin bir tuzağı mı? Biz o bölgeden PYD’yi temizledikten sonra YPG’yi o bölgeye mi yerleştirecekler?

ABD başkanı ile Tayyip Erdoğan telefonla konuşmuşlar. ABD başkanı “bize söylenenin dışında bir şey yaparlarsa ekonomilerini batırırım” diyor. İyide bu ABD’nin kırmızı çizgisi nedir? İran operasyona karşı. Karşı kalmakla kalmadı, Suriye’ye asker takviyesi göndermiş. Acaba bunu ne niyetle yaptı? Bu Suriye işi labirente döndü. Rusya ise “Türkiye’nin güvenliğini koruması hakkı” diyor. “Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı göstermelidir” diyor. Devamlı bunu vurguluyor. İngiltere ve Almanya operasyonu önlemek için harekete geçti. Barzani Kürtleri koruması için PUTİN ile temasa geçti.

Şimdi tam yeri gelmişken iktidara iki meseleyi hatırlatmalıyım. Siz değil misiniz bu Barzani’yi kongrenize çağırıp da “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye slogan attıran? İstanbul ve Ankara hava limanlarına Kürdistan bayrağı astıran? Ayrıca maddi yardım yapan, Peşmergelerin Suriye’ye geçmesine izin veren? Alın görün Barzani’nin yaptıklarını. Sizin ittifak yaptığınız Rusya’dan Kürtlere yardım etmesini istiyor. Bu kadar kötü bir politika izlenmez.

Şimdi operasyon başladı. Ne şartlarda başladığı belli değil.

Allah ordumuza güç kuvvet versin. Bu operasyondan zaferle çıkmayı nasip etsin. Muzaffer eylesin. Bu operasyona katılan kahramanlarımızın ailelerine kötü haber duymayı nasip etmesin. Evlatları için dua eden anne ve babaların dualarını Rabbim kabul ve makbul eylesin. Eşi için dua eden eşlerinin dualarını kabul eylesin. Onlara dul kalmayı nasip etmesin. Babaları için dua eden çocukların duaların Rabbim kabul ve makbul eylesin. Çocuklara yetim kalmayı nasip etmesin.  Ya Rabbim be senin aciz bir kulunum. Ordumuzu muzaffer eyle. Kahramanlarımızın ayaklarına diken batırma, başlarına taş düşürme. Analarına babalarına evlat acısı gösterme. Eşlerini dul bırakma. Çocuklarını babasız bırakma. Onlara acı gösterme. Ben aciz kulunun dualarını izzeti dergahında kabul ve makbul eyle. Kahramanlarımızı Türk milletine bağışla. Allah kahramanlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Ülkemiz için en hayırlı olanı ver ya Rabbim. Yöneticilerimizi kin, nefret ve hırsla hareket etmeyi nasip etme. En akılcı yolla hareket etmeyi nasip et.

Bu batağa bizi sokan ABD şimdi gizli bir plan peşinde gibi geliyor bana. Amacı bu bölgede bir Kürt devletini kurma peşinde. Fakat ne olursa olsun Suriye bu bölgeyi mutlaka geri alacaktır. Hem de Rus ordusu ile birlikte. Türkiye’nin bu bataktan en ucuz zararla çıkması kendi eline geldi. Esad ile masaya oturup Rusya destekli Esad ordusu ile birlikte hareket ederse bu bataktan en az zararla kendimizi kurtarırız. Aksi takdirde hayat boyu güney sınırımız güvenlik göremez. Yol yakınken yanlıştan dönmeliyiz. Yurt içerisinde şimdiye kadar “ben yaparsam olur, ben yaptım oldu” ile çok şey yapıldı. Fakat uluslararası olaylar da bunu yapamazsınız. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Bütün kötülüklerde korusun. Amin. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyeneler!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete