Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BANDIRMA’DA “BİZİM ÇOCUK” TARİHİ FARK ATTI

BANDIRMA’DA “BİZİM ÇOCUK”  TARİHİ FARK ATTI

Bandırma Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Av. Tolga Tosun’un rakibi Alp Bostancı’ya 19 bin 55 oyla tarihi bir fark atarak kazanmasının ardından seçim öncesi “seçimleri samimiyet kazanacak” öngörüsü gerçekleşti.

 

Bandırma’da seçimi kazanan CHP’li Tolga Tosun konuşuluyor. Tolga Tosun gittiği her yerde ciddi şekilde insanlara dokunmayı başardı. İnsanlar Tolga Tosun’a “Bizim çocuk” gözüyle baktı ve bu tarihi fark ortaya çıktı.

   Ellerini taşın altına koydular

Siyasette güler yüzün, genç ve dinamik bir yapının oluşmasının 19 bin oy fark getirdiği görüldü. Sadece Tolga Tosun’da değil eşi Seda Tosun da çalışmalara katıldı, köylerde kadınları ziyaret etti. Seçim çalışmalarında adeta yeniden doğan bir ilçe örgütüne tanık olundu. Üyeler, kadın kolları, gençlik kolları seçime sıkı sıkıya sarıldı. 45 günlük İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, yaptığı açıklamalarla her seferinde “Örgütlü mücadele” vurgusu yaparak tabanda karşılık buldu. Bütün bu gelişmelere İYİ Parti ile kaynaşmada eklenince ortaya farklı bir sonuç çıktı. Meclis üyeleri koşturdu, teknik ekip projeleri hazırladı. CHP’de bazıları emekleriyle destek verirken bazıları da fikirleriyle, düşünceleriyle elini taşın altına koydu. 20 bin mektup yazıldı ve bu mektuplar isim isim adreslere teslim edildi.

Birlikte yönetmek anlayışı

Kısacası CHP Tolga Tosun ile seçimlere dört elle sarılarak tarihi bir başarıya imza attı. Tolga Tosun’un aday adaylığı döneminden başlayarak onu yalnız bırakmayan hatta gövdesini ortaya koyan önemli bir kadro vardı. Bu kadro yeri geldi projeleri hazırladı, aday adaylığı sürecinden bugüne kadar yaklaşık 7 ay boyunca durmadan, usanmadan koşturdu. Bu insanlar bugün ortaya koydukları emek ve fikirleriyle Bandırma halkında da karşılık bularak meclise girdiler. İşte Tolga Tosun’un kadrosu böyle olunca ortaya “birlikte yönetmek” anlayışı çıktı. Bu anlayışın önümüzdeki günlerde hayat bulacağına da Bandırma’da tanıklık edilecek.

   Ezberleri bozacak

Seçim öncesinde Tolga Tosun, makam arabası ve koruma kullanmayacağını ayrıca makam odasının kapısını da sökeceğini defalarca söyledi. Seçimin ardından yaptığı açıklamalarda dikkatleri çeken en önemli nokta: “Ben sizlerden biriyim, beni bir kardeşiniz, ağabeyiniz, evladınız olarak görün her zaman kapımız açık, her zaman birlikteyiz” demesiydi.

Tolga Tosun bugüne kadar yaptığı her konuşmasında kalıplaşmış, halk tarafından da kabullenilmiş siyaset algısını yıktı. Kapı, makam aracı, koruma bunlardan yalnızca bir kaçı. Tolga Tosun’un devir-teslim töreninde yine bir ezberi bozacak. Yıllardır siyasette süre gelen bir geleneği de yıkacak. Kısacası Tolga Tosun, duvarları yıkmaya geliyor. Halka karşı örülen duvarlardan başladı ve bu siyasetin kalıplarıyla devam edecek. Bandırma halkı korumasız, makam arabasız, kapısız ve yıllardır siyasetçilerin halka ördüğü duvarları yıkacak bir başkana kavuştu, şimdiden hayırlı olsun.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ