Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BANDIRMA HALKININ HEDİYESİ

BANDIRMA HALKININ HEDİYESİ

Bandırma Belediyesi, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadelede yerine getirdiği çalışmalarına bir yenisini ekledi ve bölgedeki devlet hastanelerine 80 adet solunum cihazı hediye etti.Başkan Tosun, “Bu destek bizlerden de öte Bandırma’da yaşayan vatandaşlarımızın, Bandırma halkının bir desteğidir, hediyesidir” dedi. 

Ülkemizde salgının ilk görüldüğü andan itibaren tüm ekipleriyle sağlık, sosyal ve ekonomik alanda yoğun bir hizmet sürecine giren Bandırma Belediyesi, kent genelinde yapılan dezenfekte çalışmalarından ihtiyaç sahipleri için yerine getirilen çeşitli sosyal yardım çalışmalarına kadar birçok hizmeti vatandaşlarla  buluşturdu.

Son olarak bu çalışmalara  sağlık alanında yapılan cihaz desteği eklendi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatıyla temin edilen “Otomatik Resüsitasyon Cihazı”  olarak bilinen 80 adet Basınçlı Oksijen Destek Aletleri Bandırma, Gönen ve Erdek devlet hastanelerine hediye edildi.

Bandırma Devlet Hastanesi’ne teslim edilen Oksijen Destek Cihazlarının teslimi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bu cihazların hastanelere  Bandırma halkının bir hediyesi olduğunu söyledi.

“BANDIRMA HALKININ HEDİYESİ”

Başkan Tolga Tosun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili başhekimlerimize, sevgili doktorlarımıza, hasta bakıcılarımıza tüm sağlık kurumlarında çalışan değerli arkadaşlarımıza; bu süreçte gösterdikleri insan üstü gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Kurumlarımızla iletişimimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bizler de Bandırma Belediyesi olarak bu süreçte hastalığın yayılmasını önlemek adına birçok alanda yaptığımız hizmetlerimize bir yenisi daha ekleyerek Bandırma, Gönen ve Erdek Devlet Hastanelerimizdeki salgınla mücadele çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla bu cihazlarımızı temin ettik. İlk olarak bu cihazlar için Başhekimimiz nezdinde  görüşmeler yaptık bunun sonucunda aldığımız bilgiler çerçevesinde Oksijen Basınç Destek Ünitelerinden çok sayıda temin ederek sağlık personellerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Bu destek bizlerden de öte Bandırma’da yaşayan vatandaşlarımızın, Bandırma halkının bir desteğidir. Salgının solunum sıkıntısına neden olduğu bilinmekte. Bizler de tedavi sürecine katkı sunabilmek amacıyla Bandırma halkı adına Hastanelerimize bu cihazlarımızı hediye ediyoruz. Elbette temennimiz bu ve buna benzer cihazlara ihtiyaç duyulmadan hastalarımız kolaylıkla şifa bulur ve iyileşir. Umuyorum ki bu zor süreci birlik ve beraberlikle en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum”

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Hasan Ethem Karpuz, Başkan Tolga Tosun’a katkılarından dolayı teşekkür ederken, ” Otomatik Resüsitasyon cihazımız oksijen sistemine bağlanan kısa süreli hastaya pozitif basınçla oksijen desteği sağlayan bir ek cihazdır. 4 ile 6 saat kadar hastamıza oksijen desteği sağlayan bir solunum cihazıdır. Bu cihazların hastalarımızın tedavisinde faydalı olacak bir cihazdır. Ayrıca hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma yasağında hastane personelimizin ulaşım desteği sağlayarak katkı sundukları için bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Cihazlar Gönen ve Erdek devlet hastanelerine de teslim edildi. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete