Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALTOK’ta Mutlu Son

BALTOK’ta Mutlu Son

505 dairelik Yeni Karesi Konutlarının ilk etabı tamamlandı.  Bugün gerçekleştirilen anahtar teslim töreni ile  mülk sahiplerine anahtarları teslim edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın 2019 tarihinde Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra Yeni Karesi Bölgesi’nde inşaatına başlanılan  BALTOK toplu konutlarını  tamamlamak için attığı adımlar sonuç verdi. Balıkesirlilerin, uygun fiyatlara kaliteli konut sahibi olabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi güvencesinde ve desteğinde faaliyet gösteren BALTOK, Yeni Karesi Konutları’nın; 505 dairelik 10 blok konut ve 1 blok ticari alandan oluşan ilk etap çalışmaları tamamlandı. Konutların; kullanma suyu, yağmur suyu, doğalgaz, atık su hatları, elektrik ve internet alt yapıları da tamamlanırken çevre düzenlemesi, sosyal alanlar ile yolların asfaltlama çalışmaları da yapıldı.

Balıkesir Toplu Konutları’nın Anahtar Teslim Töreni bugün yapıldı, hak sahiplerine anahtarları teslim edildi. Törene; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ve ilçe başkanları, meclis üyeleri ve konut sahipleri katıldı. Törene “pandemi ve sokağa çıkma kısıtlaması” nedeniyle temsili olarak çağırılan 30 aileye anahtarları teslim edildi. Dualar eşliğinde kurdele kesimi yapılarak, daireler incelendi.

Büyükşehrin bir medeniyet projesi olduğunu ve projenin ilk tohumlarının BALTOK gibi büyük bütçeli, büyük işlerle artık görülmeye başlandığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Balıkesir’de bayrak yarışı değişiyor. Bayrak teslim ediliyor ama devralınan projelerin hiç birisi yarım veya yarı yolda kalmıyor. Ben başta il başkanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanı arkadaşlarımıza ve Büyükşehir meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü bu şehrimizde başlamış mega projenin belirli bir aksaklıktan sonra ortada kalmaması için şehir olarak gönlümüzü koyduk ve dedik ki bunu 31 Ocak 2021 tarihinde teslim edeceğiz. Bu süreç içerisinde doğalgaz, elektrik, internet gibi olmazsa olmaz acil ihtiyaçlarımızı bağlamak için emek harcayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu projede arı gibi bir araya gelip bir işi nasıl beraber bitiririz gösterdik” dedi.

34 Daire Sahiplerini Bekliyor

Toplamda 10 Blok 505 daire ve ticaret merkezinden oluşan Yeni Karesi Konutları projesinde A 1,2,3,4 bloklardaki dairelerin tamamı satıldı, B bloklarda kalan son 34 daire sahiplerini bekliyor. Kalan daireler; brüt 96 m 2 2+1 F tipi daireler 320.000 TL,  brüt 117 m 2 3+1 C tipi daireler 370.000 TL ile brüt 143 m 2 3+1 E tipi daireler 470.000 TL liste fiyatları ile BALTOK satış ofislerinde sürpriz indirimlerle alıcılarını bekliyor.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete