Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALOSB’YE YENİ ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPILIYOR

BALOSB’YE YENİ ATIKSU  ARITMA TESİSİ YAPILIYOR

Yatırımcının gözdesi olan BALOSB’de doluluk oranının %100’e ulaşması neticesinde atık su arıtma tesisinin kapasitesinin arttırılması büyük önem kazandı

BALOSB’de bulunan katılımcıların tüm atık suları mevcut 3.300 m3/gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi ile Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ndeki deşarj kriterlerine uygun olarak arıtılmakta. Ancak Balıkesir’in ulaşımın kavşak noktası haline gelmesi ile yatırımcının gözdesi olan BALOSB’de doluluk oranının %100’e ulaşması neticesinde atık su arıtma tesisinin kapasitesinin arttırılması önem kazanmış durumda.
Öncelikle; Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin 10.000 m3/gün kapasiteli yeni Atıksu Arıtma Tesisinin yapım işinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yatırım programına alınması sağlandı ve tüm projeler hazırlatılarak Bakanlığa onaylatıldı. Müteakiben; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 24 Kasım 2020 tarihinde işin ihalesi yapıldı ve yaklaşık 38 milyon TL bedel ile ihaleyi Yalçın Endüstriyel Yapı İnşaat San. firması kazandı. Firma ile önümüzdeki hafta sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ihale komisyonunda BALOSB’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ile Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Yarış yer alarak Bakanlık yetkilileri ile ihaleye katıldılar.
BALOSB’deki fabrikalardan gelecek endüstriyel nitelikteki atık suların fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtmasının yapılacağı 10.000 m3/gün kapasiteli yeni atıksu arıtma tesisi yapım işinde; projedeki tüm ünitelerin yapımı, mekanik ve elektrik ekipmanlarının temini ve montajı, tesisin işletmeye alınması, deneme işletilmesi, bakımı, iş sonu projeleri ve işletme-bakım kitaplarının hazırlanması ile idare personelinin eğitilmesi işleri yer alıyor. Yapım işinin 1 yıl içinde bitmesi, tesisin tamamının 1.5 yıl içerisinde devreye alınması planlanmakta.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete