Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALKES “Para, para,para”

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Balkes denilince artık ilk aklımıza gelen para oluyor.  Kadir Dağlı’nın ve diğer idarecilerin özverisi, transfer çabaları, gelen-giden paralar, oyunun kendisi değil hep para ön plana çıkıyor. Kentin topluluğu olan biz Balıkesirliler nedense kentin gerçek sahibi olamadık bir türlü. Olsaydık Balkes bu durumlara düşmezdi.

Balkes ekonomik kriz içinde ve kurtulacak gibi de durmuyor. SMS ile yardım için bile atılan mesaj sayısı 800. Rakamla da 800, yazı ilede sekizyüz. Toplam da gelen para 8.000TL. Bu kent halkının Balkese sahip çıkması gerekirken ne kadar cılız bir rakam değil mi?

Balkesin bir değeri var ve Balkes bu şehrin takımı. Futbolculara gelince; para alamadıkları, özveri ile sabırla bekledikleri kesin. Evine ekmek götüremeyen nice profesyonel futbolcular var. Bizimkiler de aynı duruma girmiş olabilir. Ancak; Balkes idarecilerine bir Allahaısmarladık demeliydiler. Buda vefasızlık değil mi?

/////

FIKRA

PAPAZ

Papaz bakmış kilisenin mahzeninden pahalı yıllanmış şaraplar her hafta bir-iki eksiliyor. Papaz zangoçtan şüphelenir. Çağırır zangocu durumu anlatır. Zangoç, “Söylediklerinizin hiç birini duyamadım efendim. Buraya gelmiyor sesiniz” der. Papaz kızar; “ne demek sesin gelmiyor” diye çıkışır. “Gelin efendim burada durun, ben sizin yerinize geçeyim göreceksiniz” der. Yer değiştirirler. Papaz zangoça “konuş bakalım” der. Zangoç, “Efendim kilise girişindeki yardım sandığındaki paraların çalındığı söyleniyor, bu konuda ne dersiniz” der. Papaz, “Hayret gerçekten buradan ses duyulmuyor” der.

REKLAMLAR
 Sapık bir mezhebin mensupları, hocalarının önderliğinde sırat köprüsüne gelmişler. Hocaları “işte şimdi bize vaad edilen cennetin kapısındayız. Hep beraber dünyadaki gibi birlikte gözümüzü kapayacak ve yolumuza devam edeceğiz. Kıldan ince kılıçtan keskin bu yol bugün size otoyol kadar genişletildi. Koşun.” Herkes gözünü kapamış koşmaya başlamış. Ve tabii cehenneme yuvarlanmışlar. Ağlayanlar bağıranlar. Bakmışlar, hocaları aralarında. Bizi aldattın demişler. Evet ama, sizden galu bela’daki intikamımı aldım. Ama peki dünyada bize anlattıkların, gösterdiklerin neydi?. Şeytan cevap vermiş: O reklamlardı!
Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ