Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALKES NEREYE?

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Balıkesirspor Yönetiminde yer alan, Futbol Şube Sorumlusu As Başkan Umut Kırtıl ile Taraftar Sorumlusu As Başkan Mert Diker istifa etti. Bu iki istifa da kulüp tarafından değerlendirildi ve istifalar kabul edildi. Bu istifaların nedeni muhakkak vardır. Bizim bilmemiz gerekir mi? Gerekmez elbette. Bu tip kuruluşlar da istifalar olur, bunlar normal şeylerdir.
Başkan Kadir Dağlı, iyi bir insan. Balkes’i toparlamaya çalışıyor ama olmuyor. Parasızlığın gözü kör olsun. Para olmayınca böyle oluyor işte.

FUTBOLCULARA ÖDEME YAPILAMIYOR
Futbolcular alacaklarını istiyor, ödeme yapılamıyor ve paralarını alamayınca da takımdan ayrılıyorlar. Foxi Kethewoama, Antalya’da ki kampa hiç katılmadı. 02.Ocak.2020 de başlayan kamp, 12.Ocak.2020 de sonlanacaktı. 10.Ocak.20020 tarihinde sonlandırıldı.Futbolcuların olumsuz belki de haklı davranışları sonucu kamp erken bitirildi. Eski alacakları nedeniyle Federasyona müracaat eden futbolcular da var. Doğa İşeri ise “takım arkadaşlarına” veda ederek Antalya Kampından ayrıldı. Futbolcular Okan Alkan, Furkan Çil, Oğuzhan Çapar ve Atilla Özmen’de fesih haklarını kullanacaklarını açık açık belirtmişlerdir. Asil Kaan Eryılmaz ise daha önce karşılıklı anlaşma ile ayrılmıştı.
Şu ana kadar tek gelen futbolcu Kosovalı Oltion Bilalli. O da ne zaman gider bilinmez.Bir de, Antonıo Mrsıc ile 2 yıllık bir sözleşme daha yapıldı.

İCRA
Bu arada, Balıkesirspor Kulübü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından, stadyum kiralarını ödeyemediği gerekçesiyle icra işlemine tabi tutuldu. Bu ertelenebilir miydi? Bilmiyorum. Belki de ertelene ertelene bugünlere gelindi ve icra işlemi yapılmak zorunda kalındı.

MADDİ SORUNLAR
Anlaşılacağı üzere maddi sorunlar kötü sonuçlar doğurmaya başladı.Takımımız Balıkesirspor şu anda bana göre bir kaos yaşıyor ve ayakta durmakta zorlanıyor. Bu kulübe acilen sahip çıkılması gerekiyor. Taraftarlar, yönetim ve kendini sorumlu hisseden herkes yeni bir dalgalanma yaratıp Balıkesirspor’u canlandırmalı, maddi kaynak bulmalı, halkımız da yardım etmelidir. Bu gidişat umarım iyiye gider ve daha kötü günler görmeyiz.

/////

BÖREK

“Bürek”

Hafta sonu kahvaltılarımız da sofrayı zenginleştiren çıtır çıtır börekler, bazen tek başlarına da çok güzel kahvaltılık öğün oluyor. Bana göre, börek demek, yanında bir bardak da çay demek. Börek ve çay. Sade görünüyor; ancak iştah kabartıyor.

Ben, sık sık Balkanlara gidiyorum. Seviyorum Balkanları. Hep bizden bir şeyler görmek mümkün oralarda. En güzel börekleri yemek de var işin içinde. Balkan ülkelerinde börek denmiyor , bürek deniyor bu güzel yiyeceğe. Kıymalı, peynirli, ıspanaklı çeşit çeşit börek var .Yufkanın açılmasından, yağlanmasına ve içinde kullanılan malzemeye kadar her detay buradaki bürekçiler için önem taşıyor Börek konusunda hepsi çok ileride.  Kullandıkları malzemeler doğal. Börek oralarda gerçekten ucuz.

Geçenlerde arkadaşım Korhan Yakut İzmir’e gittiğinde börek yemek için nereye gitmeliyim değince aklıma ilk gelen Vidin Börekçisi oldu. Vidin Börekçisinde börekler gerçek tereyağı ile yapılıyor.Yanında ise çay.Börek çeşidi oldukça iyi. Kaliteli, lezzetli börek yemek istiyorsanız, İzmir’e gittiğinizde muhakkak uğramanız gereken yerden biri. Burada el açması tereyağlı Balkan Yöresi’ne ait harika tadı olan börekleri yemeniz mümkün.

ADRES: Şehitler Bulvarı No: 9/D Karşıyaka /İZMİR

Tel: 444 4 7712

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ