Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘BALIKESİRSPORUMUZ ZOR DURUMDA, ENDİŞELİYİM’

‘BALIKESİRSPORUMUZ  ZOR    DURUMDA, ENDİŞELİYİM’

Balıkesirspor’un içinde bulunduğu mali kriz 54 yıllık kulübü derinden sarsıyor.

Yarım yüzyılı geçkin süre öncesinde kurulan ve yıllarca 2. Milli ligde mücadele eden, ardından 1975 yılında 1. Lige çıkan, süper lig gören Balıkesirspor yakın geçmişte kötü yönetilmenin acılarını yaşıyor.

Takımı amatör küme ataklığından kurtaran yöneticilerin de üzüntü ile izlediği kara tablo karşısında endişelerini gizlemeyen iş insanı Fikret Yeşil DEMOKRAT’ı ziyaret ederek endişelerini dile getirdi. Özcan Özakbaş’a konuşan Fikret Yeşil “Hadi yaşanan mali kriz yüzünden giden futbolcuları anladıkta, istifa eden yöneticilere ne demeli? Gemi batarken terkeden çok olur misali, iki yöneticimiz istifa etmiş. Yahu istifa edecektiniz de niye yönetici oldunuz? Hiç yakıştı mı bu hareket sizlere? Öncelikle de zaten etik değil. Bizde yöneticilik yaptık, transfer komitesinde çalıştık. İstifa etmek hiç aklımızın ucundan geçmedi. Hepsini kınıyorum” diye konuştu.

Balıkesirspor’un içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkabilmesini fazlasıyla arzuladığını söyleyen eski yöneticilerden Fikret Yeşil, “Geçtiğimiz gün bu konuda ünlü bir işadamıyla görüştüm. Rona bey beni dinledi, ama pek de oralı olmadı. Bu yanlış. Bence işadamıyla, odalarıyla, sivil toplum örgütleri ve şehrin kanaat önderleri ile hep birlikte biraraya gelinerek bu krizden çıkmanın yolları aranmalı. Balıkesirspor’dan alacağı olan ve durmadan hesaplara haciz koyduran Akar’lar da artık esnek davranmalı, kulüpten para alırlarsa bile tekrar Balıkesirspor’a vermeliler. Bu şehirde kazanıyorlarsa bu şehirde harcamalılar. Elini taşın altına koyan Başkan Kadir Dağlı’yı da işini, gücünü, ailesini bırakıp herşeyini bu takıma verdiği için gönülden kutluyorum. Bu zor süreçte Başkan Dağlı ve beraber mesai yaptığı arkadaşlarını da ayrıca tebrik ediyorum. Ama nereye kadar? Hep birlikte olamazsak Balıkesirspor’un hali ne olur bir düşünün. Kulüp kurumsallaşacak mı? Yeni gelir kaynakları mı bulunacak? Verilecek benzin istasyonu misali kalıcı gelirler nasıl sağlanacak, yeterli hale nasıl getirilecek? Balkes’im önünü nasıl görecek? Hep bunları düşünüyorum ve benim gibi düşünenlerin sayısı da az değil. Tez zamanda Balıkesirsporumuz’a yardımlar ulaşmalı, babayiğitler meydana çıkmalıdır. Türkiye’de marka olmuş Balıkesirspor bu girdaptan kurtulmalı, kutarılmalıdır. Ben üzerime düşeni yapmaya hazırım. Başka Balıkesirspor yok” dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ