Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Balıkesir’de öğrenme şenliği

Balıkesir’de öğrenme şenliği

Balıkesir’de halk eğitim merkezlerinin yıl boyunca yaptığı çalışmalar “Öğrenme Şenliği”nde sergilendi.
Balıkesir genelindeki halk eğitim merkezlerinin yıl boyunca yapmış olduğu çalışmaların sergilendiği “Öğrenme Şenliği” 10 Burda AVM’de gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, yaptığı konuşmada, beşikten mezara kadar her zaman, her yerde, herkes için eğitimin önemini vurgulayarak, “Hayat boyu, kesintisiz bir eğitimin verildiği halk eğitim merkezlerimizde her yaştan öğrenciye yönelik yoğun bir çalışma yürütülmektedir. 19-21 Haziran tarihleri arasında sürecek olan şenliğimizde bu çalışmaların bir kısmını görme imkanı bulacağız. Özgün, göz nuru ile ortaya konulan bu çalışmaları bizlerle buluşturan İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, Halk Eğitim Merkezi yöneticilerimize, bu kurslarda görev yapan öğretmen ve usta öğreticilerimize, kurslarımıza katılarak el becerileri ile katkı ve katılım sağlayan kursiyerlerimize ve bu güzel mekanı üç gün boyunca kullanma imkanı veren 10 Burda AVM’nin yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.
Balıkesir’de 120 bin civarında her yaştan insanın Halk Eğitim Merkezinde yüzlerce kursa katıldığına dikkat çekerek konuşmasına başlayan Vali Yardımcısı Mustafa Çek: “Bir ülke insanının eğitim, kültür düzeyi, o ülkenin gelişmişlik düzeyini belirlerken en önemli kriterdir. Balıkesir’de her 4 kişiden 1’i öğrenci, öğretmen ya da kursiyer olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmıştır. Kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Program kursiyerlerce hazırlanan eserlerin yer aldığı serginin ziyaretçiler tarafından gezilmesi ile sona erdi.
“Öğrenme Şenliği”’nin açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, İl Şube Müdürü İbrahim Bayar, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete