Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR’DE BU YIL DA YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM – BİR – SEN

BALIKESİR’DE  BU YIL  DA YETKİLİ  SENDİKA   EĞİTİM – BİR – SEN
Reklam

EĞİTİM- BİR-SEN BALIKESİR 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI MEHMET ÇABUK’UN, EĞİTİM İŞ KOLUNDA, BALIKESİR’DE BU YILDA YETKİLİ SENDİKA OLUNMASI MÜNASEBETİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. AÇIKLAMA AYNEN ŞÖYLE:

 

2012 Yılından beri Türkiye Genelinde Yetkili olan Eğitim-Bir-Sen , Mayıs 2019’da  Türkiye genelinde üye sayısını  artırarak, 450.000’i aşan  üyeyle gücüne güç katarak yetkiyi perçinlemenin arefesindedir.  BALIKESİR ilimizde de  büyük bir teveccühe mazhar olan sendikamız yeni eğitim çalışanlarının aramıza katılmasıyla yetkili sendika olmaya devam etmiştir. Bize duyulan bu güven den dolayı tüm eğitim çalışanlarına yürekten teşekkür eder emeği geçen herkese şükranlarımı arz ederim.  Eğitim – Bir – Sen  genel merkezimize ve Balıkesir 1 Nolu Şubemize duyulan bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Bu yıl yapılan mutabakat toplantısı ve imza altına alınan mutabakat metnine göre Eğitim-Bir-Sen 5506 üye  ile yetkiyi alırken,  en yakın takipçimiz Türk Eğitim Sen ise 3565 üye sayısı ile ikinci olmuştur.

1992 yılında Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde 15 eğitim çalışanıyla kurulan Eğitim-Bir-Sen olarak, bir yandan kamu çalışanlarının ekonomik, özlük, sosyal ve kültürel haklarının kazanılması ve geliştirilmesi mücadelesi verirken, diğer yandan bu ülkede yaşamanın üzerimize yüklediği sorumluluk gereği bu ülkenin en temel sorunlarına da ilgisiz ve duyarsız kalmıyoruz.

Bizler Eğitim Çalışanlarının bize verdiği bu sorumluluğun farkındayız.

Özellikle öğretmenlerimizin nöbet görevlerine ücret  almalarını sağlamak,

Maaşlarda iyi bir artışı sağlamak gibi kazanımları elde ettiğimiz gibi,

Ek ders ücretlerindeki adaletsizliği düzeltmek,

Memur ve hizmetlilerimizin Eğitim öğretim ödeneğini almalarını sağlamak,

3600 Ek göstergenin eğitim çalışanlarımıza kazandırılması,

Vergi matrahı olayının kaldırılması ve bunlara benzer birçok özlük hakkını elde etmek için var gücümüzle çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Kavganın, karmaşanın, kaosun ve karanlığın değil; demokrasinin, saygının, sevginin, huzurun ve aydınlığın taraftarıyız. Doğru kimden gelirse gelsin yanında, yanlış kimden gelirse gelsin karşısındayız.

Hakkın ve haklının temsilcisi olan Eğitim-Bir-Sen ilkeli sendikal anlayışıyla yoluna devam edecektir. Sendikamızı yetkili yapan üyelerimize, işyeri temsilcilerimize ve teşkilatlarımıza teşekkür ederiz. Bizlere duyulan bu güveni asla boşa çıkarmayacağız. Çalışanların bize yüklediği sorumluluğun farkındayız. Yetkinin hayırlı olmasını diliyoruz.  Eğitim Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir. Eğitim Bir-Sen olarak, gelecek tasavvurumuzda özgür birey ve sivil toplumun olduğunu belirtmemiz gerekir.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber