Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR ÜRETİCİSİ İÇİN KAÇIRILMAYACAK FIRSAT

BALIKESİR ÜRETİCİSİ İÇİN  KAÇIRILMAYACAK FIRSAT
Reklam

Başkan Faruk Kula: “Balıkesir ülke için üretmek zorunda. Bu da üreticiye verilecek destekle mümkün olacak.”

Yatırım yapmak isteyen ancak finansal kaynak erişimine ulaşmada zorluk yaşayan küçük ve orta işletmelere %50 oranında hibe desteği büyük katkı sağlayacak. Başvuru tarihinden itibaren 60 gün içerisinde başvuruların yapılması aksi takdirde bu imkanlardan yararlanılmayacak.

 

FARUK BAŞKAN: “MUHAKKAK

YARARLANILMASI GEREKİR”

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, 2 Ağustos 2019 tarih 30850 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 13. Etap Kapsamında Yatırımların Desteklenmesi Tebliği’nin tarım ve hayvancılığın Başkenti Balıkesir üreticisi için fırsat olduğunu ve muhakkak bu yatırımlardan yararlanılması gerektiğini ifade etti. Başkan Kula, ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanan Balıkesir’in ülke ekonomisine katkı sağlamak için üretmek zorunda olduğunu ve bunun da üreticiye verilecek desteklerle mümkün olduğunu, 13. Etap Yatımların büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

AİLE İŞLETMELERİNE

BÜYÜK DESTEK SAĞLAYACAK

Başkan Kula: “Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasından, soğuk hava deposuna, çelik silodan, Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlara birçok alanda 13. Etap Yatırımları kapsamında verilecek desteklemelerden küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz yararlanabilecekler. Bu yatırımlar özellikle tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahip aile işletmelerine büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Aile işletmeleri dışında, limited şirketler, anonim şirketler, Kooperatifler, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri de yatırımlara başvurabilecek. Tarımsal Amaçlı Kooperatif, Birlik veya Tüzel Kişiler başvuruda bulundukları takdirde, yeni tesisleri kurmak için 2 Milyon 500 Bin TL, yatırım tamamlamalarda 1 Milyon 750 Bin TL, kapasite artırımı ve modernizasyon yatırımları için ise 1 Milyon 250 Bin TL’ye üst limitten, Gerçek kişiler ise yeni yatırımlar için 1 Milyon 250 Bin TL, yatırım tamamlamalarda 1 Milyon, Kapasite artırımı ve modernizasyonlarda ise 750 Bin TL üst limitten yararlanabilecekler.

60 GÜN İÇİNDE BAŞVURUN, TRENİ KAÇIRMAYIN

Yatırım yapmak isteyen ancak finansal kaynak erişimine ulaşmada zorluk yaşayan küçük ve orta işletmelere %50 oranında hibe desteği büyük katkı sağlayacaktır. Başvuru tarihinden itibaren 60 gün içerisinde başvuruların yapılması aksi takdirde bu imkanlardan yararlanılmayacaktır. Bu hibelerin üreticimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ