Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ DEĞİŞTİ Mİ, DEĞİŞMEDİ Mİ?

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ  DEĞİŞTİ Mİ, DEĞİŞMEDİ Mİ?

Eski Rektörler zamanında üniversite ile ilgili birçok iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialar gündemden hiç düşmedi.  Yeni rektör ataması ile yapılan idari değişiklikler ile üniversitede ne yada neler değişti? Bu konuları tüm kamuoyu merak ediyor.

Peki o zaman, sorular şöyle:

  1. Üniversitenin kötü yöneltildiğini, hatta hiç yöneltilmediği ve ayrıca; Üniversitedeki, -olmayan    FETÖ mücadelesinden- şikayet ediliyordu. Şimdi ne oldu? Mücadele ediliyor mu?
  2. Üniversiteyi ileri götürecek adımlar atıldı mı?
  3. İddialara göre; FETÖ’den atılandan daha fazlası  üniversitede barınıyormuş! Şu anda, üniversitede FETÖ uzantıları barınıyor mu? Doğru mu bu söylemler?
  4. Eski rektörün; Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi milyonlarca zararda iken, alacağı döner sermaye miktarını kanunların belirlediği tavan katsayı olan % 600 seviyesine çıkardığı belirtilmişti. Şimdi, adı geçen hastane zarardan kurtulup kâra geçti mi? Yeni rektör katsayıyı %600’den düşürdü mü? Yeni rektör hangi katsayı üzerinden ücret alıyor?
  5. Bu dönemde akademik ve idari olarak herhangi bir ilerleme yapıldı mı?
  6. Eski rektör zamanında Üniversitede işlerin üstün körü yürüdüğü ve rutin işlerin memurlar tarafından yapıldığı söyleniyordu. Acaba şimdi son durum nasıl?

Üniversite değişmiş midir, değişmemiş midir?

Değişiklik varsa, neler değişmiştir?

Lütfen cevap verin.

Yazalım da kamuoyu bilgilensin.

Havanda pek çok su döven var da!..

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ