Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR TÜRK ANNELER DERNEĞİ

BALIKESİR TÜRK ANNELER DERNEĞİ

Balıkesir Türk Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey 78 yaşında, maşallahı var. Enerjik ve hayat dolu bir bayan. Onu görünce bana da bir enerji geldi. Maşallah, nazar değmesin.

Türk Anneler Derneği Balıkesir Şubesi’ni 1992 yılında kuran Başkan Zekiye Seferbey “Derneğimizin kurucusu benim 5 Aralık 1992 yılında 8 arkadaşımla beraber Balıkesir şubesini kurarak çalışmalara başladık ve bugünlere geldik Allah’a çok şükür” dedi.

Şimdi Anneler Derneği bu yıl derneklerinin kuruluşlarının 28. yılını kutluyorlar. Ve 28 yıldır derneğin başkanlığını yapmaktadır. Türk Anneler Derneği başkanlığından önce Balıkesir Yardımseverler Derneği’nde de 15 yıl boyunca dernek başkanlığı yaparak Ankara’dan “ONURSAL ROZETİ”ni aldı.

Derneğin amacı; aileye, çocuğa ve eğitime katkı sağlamaktır. Şimdiye kadar 4800 öğrenci mezun etti. 80 öğrenci burs alıyor. Üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerine kırtasiye ve giyim yardımlarında bulunuyor. Ramazan ve Kurban Bayramları’nda çocukları giydiriyorlar. 6 Haziran Anneler Günü’nde 250 kişiyle yurt gezisi yapıyorlar. Anneleri çalışmaya yönlendirip, kreş ve ev gibi yerlerde hasta ve çocuk bakımı ve temizlik gibi işlerde çalışmalarını sağlıyorlar.

Türk Anneler Derneği Başkanı Başkanı Zekiye Seferbey; “Bize bağış olarak gelen giyim malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. 2. el ev eşyası, mobilya, soba gibi şeyleri de yardım olarak kabul ediyoruz” dedi.

HABER VE FOTOĞRAF : ALİ HİKMET VARLIK

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete