Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘Balıkesir siyasetini tekrar dizayn etmeye çalışıyor’

‘Balıkesir siyasetini tekrar   dizayn etmeye çalışıyor’

UĞUR DÖNEMİNDE, YANDAŞ MÜTEAHHİTLERİN ZENGİN EDİLDİĞİNİ, BALIKESİR HALKININ İSE FAKİRLEŞTİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

İyi Parti ve CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok hava muhalefetine rağmen seçim ziyaretlerine Susurluk ve Kepsut ilçeleri ile devam etti.

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok elini sıkmadığımız ve derdini dinlemediğimiz tek bir vatandaşlarımız kalmayacak dedi. Yoğun bir seçim dönemi yaşayan İsmail Ok görevinden istifa ettirilen Eski Belediye Başkanı Edip Uğur’a ağır eleştiriler yöneltti. Balıkesir’in 5 yıl kaybettiğini her konuşmasında değinen Ok,  Edip Uğur’un tekrar Balıkesir Siyasetini dizayn etmeye çalıştığını söyledi.

Ok” Biz de düşene vurulmaz ! Fakat sayın Uğur Balıkesir siyasetini dizayn etme hırsı ile sütre gerisinden saldırmaya başlamıştır ” dedi. Balıkesir Belediye başkanıyken şehrin tüm köylerine hizmet götürdüğünü söyleyen Ok sözlerine şöyle devam etti:

“2009 yılında halkımızın desteği ile geldiğimiz Balıkesir İl Belediye Başkanlığı görevi süresince ilçe belediyelerinin partisine bakmadan yardımcı olduk. İl belediyesi olmamıza rağmen Balıkesir sınırları içerisinde emeğimizin dokunmadığı tek bir köy kalmadı. Parke taşından asfaltına,  çocuk parkından köy okullarına kadar imkanlar dahilinde köylerimize hizmet götürdük. Bugün sokaklarda dolaşırken köylülerimiz yolumuzu kesiyor ve yapmış olduğumuz bu hizmetler için bizlere teşekkür ediyor. Biz bu hizmetleri il belediye başkanıyken yaptık. Bizlerden sonra kurulan Büyükşehir belediyesi ve onun sürekli değişen başkanları 5 yılda ne yaptı? Bizlerin yaptığı hizmetlerin yarısını bile yapmadılar. Halkın, köylünün, çiftçinin, emekçinin paraları ile müteahhitleri sevindiren projelerine imza attılar. Buradan tüm kırsalda yaşayan hemşehrilerimize söz veriyorum; İl Belediye başkanıyken yaptığımız hizmetlerin kat ve katını Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimizde yeniden yapacağız” dedi.

YANA YANDAŞA DEĞİL, VATANDAŞA HİZMET İÇİN

Geçtiğimiz 5 yılda yandaş müteahhitlerin zengin edildiği ve Balıkesir’in fakirleştiğini söyleyen İsmail Ok ” Balıkesir 2009-2014 yılları arasında sosyo ekonomik refah düzeyi sıralamasında 17.sıradayken şuan da ilk 25 şehrin arasına dahi girememektedir. Bu durum şunu çok iyi göstermektedir ki yerel yöneticiler halkımız dan çok başka mecralara hizmet etmişler. Göreve geldiğimizde yeniden eski sıralarımızda yerimizi alacağız ve üreten şehir Balıkesir olarak tüm Türkiye’ ye örnek olacağız.Yana yandaşa değil, vatandaşa hizmet için halkımızdan yetki istiyoruz” dedi.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ