Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR MÜSİAD, AFRİKA’YI AĞIRLADI

BALIKESİR MÜSİAD,  AFRİKA’YI AĞIRLADI
Reklam

MÜSİAD Balıkesir, Güney Afrika MÜSİAD Başkanı Ebubekir SALİM ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri KABAKTEPE’yi ağırladı.

MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Sayın Tuncay YILDIZ, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Güney Afrika Şubesi Başkanı Abubekir Salim ile birlikte Güney Afrika’da Eğitim alanında yatırım yapan Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Vekili Sayın Osman Nuri Kabaktepe’yi dernek binasında misafir etti.
Abubekir Salim, Güney Afrika’nın 60 milyona yaklaşan nüfusu ve yatırım olanakları ile güvenilir ve istikrarlı bir ülke konumunda olup, iş insanları için cazip konuma gelmeye başladığını söyledi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uygulamış olduğu Afrika politikası kapsamında, ekonomisiyle, nüfusuyla, stratejik konumuyla ve sahip olduğu yatırım olanakları Afrika Türk İş Adamları için yatırım yapmaya her geçen gün daha önemli hale geldiğini ifade etti.
MÜSİAD Güney Afrika Şube Başkanı olan Ebubekir SALİM, iki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için gayret göstereceklerini, Güney Afrika’nın ülkemizdeki iş insanları için fırsat kapısı olduğunu, bölgede çok fazla yatırıma ihtiyaç duyulduğunu ve bu yatırımları MÜSİAD aracılığı ile yapılmasını için her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ( MÜSİAD)ın dünyanın her noktasına ulaşma hedefine kendi adına ülkesi ile Türkiye arasında köprü olmaya çalıştığını ifade eden Salim Balıkesirli işadamlarını da yatırım yapmaya davet etti.
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Osman Nuri KABAKTEPE’de Türkiye Maarif Vakfı’nın Güney Afrika’da güçlenerek artan faaliyetleriyle iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde öncü rol oynayacağını söyledi. Güney Afrika ile imzalanan Eğitim İş Birliği Anlaşması’nın iki ülkenin kültürel ilişkilerini geliştireceğini kaydeden KABAKTEPE, ülkedeki Müslüman azınlıklar arasında Türkiye’ye karşı duyulan ilginin büyük olduğunu hatırlattı. Türkiye Maarif Vakfı’nın Afrika’ya ilişkin planlarını şöyle özetledi: “Afrika’da bize kapı açan her ülkede bulunmak ve bir eğitim ajansı gibi iki ülke arasındaki iş birliklerini arttırmak istiyoruz.”
. MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay YILDIZ, MÜSİAD ’ın Türkiye’nin Afrika ile olan ticari ilişkilerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu MÜSİAD olarak Balıkesirli iş adamlarımıza Güney Afrika’daki iş fırsatlarını paylaşıp yapılabilecek iş ortaklıkları ve yatırımlar hakkında bilgilendireceklerini ifade etti. Ziyaretleri için Abubekir SALİM ve Osman Nuri KABAKTEPE’ye teşekkür etti.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ