Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR KIVILCIMI PARLAYAN BİR ATEŞ

BALIKESİR KIVILCIMI PARLAYAN BİR ATEŞ

Altı çizilen yukarıdaki iki sözü veren Yücel Yılmaz’ göre 10 yıldızlı Balıkesir geliyor

Gönül belediyeciliğinin en iyi örneğini Balıkesirlilerin bu dönemde yaşayacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “31 Mart Yerel Seçimlerinde kazanan Balıkesir olmuştur. Tüm ilçelerimizle beraber hizmet etmeye başlayacağız” dedi.

4 ana hedef, 10 strateji çerçevesinde “10 Yıldızlı Balıkesir” hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Balıkesir’e doğrudan 6.5 milyar lira yatırım geleceğinin ayrıca 108 bin de istihdamın sözünü verdik. Bu sözlerimizi yerine getirmek için ‘Bismillah’ diyoruz. Balıkesir’imiz Türkiye’nin giderek daha ışıltılı bir şekilde parlayacak yıldızıdır. 10 yıldızlı Balıkesir projemiz ile yaktığımız kıvılcımı parlayan bir ateşe çevireceğiz. Ekonomisi yükselen kentleri gelişen yaşam kalitesi artan bir Balıkesir için göreve talip olduk ve halk da bu görevi bizlere layık gördü. Şimdi Balıkesir için daha çok çalışma zamanı” ifadesini kullandı

Yılmaz, Balıkesir’de yatırım ve de atılım dönemini başlatacak

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz: Balıkesir’de yatırım ve atılım dönemini başlatıyor. Tarımdan turizme, ulaşımdan enerji atılımına kadar birçok alanda Balıkesir’i şaha kaldıracak projelere imza atacaklarını söyleyen Yücel Yılmaz, “Balıkesir’e doğrudan 6.5 milyar TL’lik yatırım gelecek. 108 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız” dedi.

Yılmaz, “Biz Balıkesir’e hizmet etmek için yola çıktık. Ekonomiyi, turizmi kalkındıracak, insanımıza iş ve aş imkanı sunacağız. Hiçbir zaman bahane üretip çaresizlik siyaseti yapmayacağız. Her şeyiyle 10 yıldızlı bir şehir hayal ediyoruz. Şehrimiz insanıyla, ekonomisiyle, altyapısıyla güçlensin istiyoruz. İnsanı esas alan, Balıkesir’in ve Türkiye’nin geleceği için projeler geliştirdik, bunları hayata geçireceğiz.

Balıkesir’in, yaşayan herkesin mutlu olduğu, yaşamaktan gurur duyduğu bir şehir olması için tevazu, samimiyet ve gayretle çalışacağız. İmardan altyapıya, harcamadan kaynak bulmaya, eğitimden sosyal belediyeciliğe, spordan kentleşmeye, ekonomiden kültüre kadar tüm belediyecilik hizmetlerimizi en iyi şekilde yapacağız. Herkese eşit davranacağız” şeklinde konuştu.

YÜCEL YILMAZ’DAN 10 YILDIZLI BALIKESİR PROJESİ

Yücel Yılmaz, 10 stratejisiyle 10 yıldızlı Balıkesir Projesi’ni şöyle açıklıyor: “Sanayi, lojistik, turizm, tarım, enerji atılımı ile Kalkınan Balıkesir; yeni otoyollar, çevre yolları, raylı sistemleri ile Ulaşan Balıkesir; enerji yönetimi ve tüketim kontrol sistemleriyle Ekolojik Balıkesir; çok sayıda park, rekreasyon alanı, ormanlarıyla Yeşeren Balıkesir; prestijli sokakları, meydanları, kamusal yapılarıyla Estetik Balıkesir; depreme karşı dayanıklı, barındırdığı potansiyelleri ile Yenilenen Balıkesir; kültür merkezleri, müzeleri, eğlence mekanlarıyla Yaşayan Balıkesir; engelsiz erişim, sosyal hizmetler, rehabilitasyon merkezleriyle Kucaklayan Balıkesir; bisiklet yolları, spor tesisleri, kamplarıyla Dinamik Balıkesir; akıllı yönetim sistemleriyle Teknolojik Balıkesir.”

BANDIRMA’DA 2000 KİŞİYE İSTİHDAM

Bandırma’da 2 bin kişiye istihdam sağlayacak Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı kuracağız. Dünyada 9 tane bulunan laboratuvar, Türkiye’de ilk kez Bandırma’ya kazandırılacak. Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı ile Balıkesir, teknoloji üretim alanında önemli bir değere sahip olacak. Bandırma, Ömerli Köyü mevkiinde bulunan 300 dönümlük alanda inşa edilecek Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı içerisinde; 14 laboratuvarın yanı sıra alçak-orta ve yüksek gerilim onay merkezi de kuracağız.

TARIMSAL KALKINMA İÇİN 340 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Tarım ve Hayvancılık Master Planı ile Balıkesir, Türkiye’yi doyuran il olmaya devam edecek. Balıkesir’in toprakları bereketlidir. Yatırımlarımızla topraklarımızın bereketini arttıracağız. Tarımda büyüme ve kalkınmayı sağlamak amacıyla 340 milyon TL yatırım yaparak, 11 bin Balıkesirliye istihdam sağlayacağız. ‘Kırsal kalkınma hamlesi’ başlatacağız.

ÇİFTÇİLERE ALIM GARANTİSİ

Balıkesir’in köylülerini tıbbi ve aromatik bitkiler dikimi konusunda destekleyerek, bu ekimi yapan çiftçilerimize alım garantisi vereceğiz. Çiftçilerimize ücretsiz desteklerimiz devam edecek. Süt üreten tüm köylerimize süt tanklarımızı dağıttık. Biz köylümüze ulaştık ve sütü alıp getirdik. Balıkesir’e katma değeri bu sağlar. Kesim için de canlı hayvan sahibini, taşıma maliyetinden kurtardık. Mobil kesimhane kurarak köylümüzün yanına gittik.

GIDA ÜSSÜ KURACAĞIZ

Sındırgı, Altıeylül, Gönen, Susurluk jeotermal seralar ile çiftçimiz bölgede katma değer üretecek. Körfez ve Kuzey Marmara’da sebze ve meyve halleri kuracağız. Sebze ve meyve fiyatları istikrara kavuşacak. Balıkesir’e gıda üssü kuracağız. Bu alanları haller bölgesi olarak hayata geçireceğiz. Esnaf tek bir noktada bütün ürünlere ulaşacak, böylece lojistik maliyetler düşecek. Organik gıdayı da burada üretecek, İstanbul’a satacağız. E-market zincirleriyle Ankara’ya Balıkesir dükkanını açtık. E-market olarak tüm Türkiye’ye pazarlayacağız. Tarım yatırımları işleri için web sitesi kuracağız.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete