Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINA MOBBİNG İDDİASI MECLİS GÜNDEMİNDE

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINA MOBBİNG İDDİASI MECLİS GÜNDEMİNDE

İyi Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Eski Belediye Başkanı İsmail OK, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına karşı yapılan mobbing iddialarını Meclis kürsüsünde dile getirdi.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayan Ak Partili Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ilk icraat olarak 500’e yakın personelin işine son vermesi büyük bir tepki toplamıştı. Her geçen gün belediye çalışanlarını üzerinde baskının arttırıldığı iddialarını gündeme getiren İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, birçok çalışanın uzmanlık alanları gözetilmeksizin sürgün niteliğinde yerlerinin değiştirildiğini ve işten atılmakla tehdit edildiğini Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde dile getirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediye çalışanları mobbing ile işten el çektirme, hatta başka yerlere sürülme ve tehdit gibi baskılara maruz kalmaktadır” dedi.

 

OK; İNSANLARIN RIZKIYLA OYNUYORLAR

31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin Balıkesir’de ortak adayı olan İsmail Ok, seçim meydanlarında verilen sözleri hatırlatarak Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz’a yüklendi. Seçim meydanlarında Yücel Yılmaz’ın çalışanlara verdiği sözleri hatırlatan Ok; “Rızkı veren Allah’tır. Bir başkasının mutsuzluğundan bir başka vatandaşa mutluluk üretemezsiniz. Ramazan ayında yüzlerce insanı işsiz ve aşsız bırakarak vebal aldınız. Bu insanlar bayram sabahı ailelerine karşı mahcup oldular. Bunun hesabını bugün değilse de mahke-i kübrada vereceksiniz. Seçim kazanmak için türlü türlü vaatleri verirken hiçbir çalışanın işinden edilmeyeceğini ve baskılara maruz kalmayacağının sözünü yazılı ve görsel basının şahitliğinde verdiniz. Seçimin üstünden az bir süre geçmesine rağmen bu sözleri unuttunuz. Şimdi de çalışanların yerlerini değiştirerek işten çıkartmakla tehdit ediyorsunuz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin daha önemli sorunları var. Bu sorunları çözmeye talip oldunuz ve görev başına geldiniz. Sizler önce halka verdiğiniz sözlerin takipçisi olun ve insanların rızkıyla oynamayın’’ dedi.

OK; YAVUZ SUBAŞI SESSİZ

Açıklamasında Balıkesir Ak Parti Milletvekili Hasan Subaşı’nı da sert sözlerle eleştiren Ok; ‘’Her meselede büyük sözler söyleyip, küçük davranışlar sergileyen Yavuz Subaşı yaşanan bu baskılara ve işten çıkarmalara niçin sessiz kalıyor? Her seferinde Millet İttifakı’nın belediyelerini eleştirmekten geri kalmayan Subaşı biraz olsun Büyükşehir Belediyesinde yapılmakta olan zulme ses versin. Halkın oyunu almak için her türlü sözü vermekten geri durmayanlar, bugün verdiği sözleri teker teker yutmak zorunda kalıyor. Siyaset hamaset ile yapılmaz, erdem ve ahlak ile yapılır. Hasan Subaşı’nın yaşanan bu gelişmeler karşısında bir söz söylemesini beklerim’’ dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete