Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BAL-KES’LERİN AKAR’LARIN PARASINA DA İHTİYACI VAR

BAL-KES’LERİN AKAR’LARIN  PARASINA DA İHTİYACI VAR

“Rabbena, Rabbena hep bana” olur mu Mustafa Akar.. Sen Balıkesirspor’un şanlı tarihine, Balıkesirspor Kulübü’nden alacağı olan parası yüzünden Balıkesirspor Kulübü’ne haciz koyduran işadamları arasına adını yazdırdın ya, helal olsun sana..

Akar Otomotiv ve Akar İnşaat sahibi Mustafa Akar’ın Balıkesirspor’dan alacağı parayı yapılandıracağı öğrenildi. Zaten başka çaresi de yoktu. Böylece Akar parasını yapılandırma marifetiyle geri alacak. Sonuç itibari ile  kulübün hesaplarındaki hacizler de bugün-yarın büyük ihtimalle kalkacak.

Hatırlanacağı üzere; Mustafa Akar, Edip Uğur döneminde Kızpınar’ın bölgesindeki askeriyenin karşısındaki alanda benzinlik yapma karşılığında bir kalemde 10 milyon lira gibi bir çuval dolusu parayı çıkarıp Balıkesirspor’a borç vermişti. Edip Uğur böylece transfer yasağının önüne geçmişti.

Ancak ilerleyen günlerde Mustafa Akar, kulüp hesaplarına alacakları yüzünden haciz koydurmuş ve kentte büyük tepki çekmişti. Hatta haciz koydurduğu para, kulübün bağış hesabı için açılan hesabıydı ve hesaptaki 27 bin lira Balkes’in çıkacağı Gençlerbirliği deplasmanının masraflarını karşılayacak olan  paraydı.

Son alınan bilgiye göre; yeni başkan Kadir Dağlı ile Mustafa Akar masaya oturdular. Ve toplamdaki borç rakamını yapılandırdılar. Böylece haciz kaldırılacak ve kulübün tekrar rahat bir nefes alacak. Yasal faizler ile birlikte borç toplamda 15 milyonu buluyor. Akar’ın insafa gelip borç miktarında faizleri almaması gerekiyor. Hatta alacağının bir kısmından feragat etmesi de mümkün. Ya da tekrardan yardım edebilir kulübe, çünkü bu kulübün bu şehirde tanınan, büyüyen, doyan ve de iyi kazanan AKAR’ların da parasına ihtiyacı var yahu.

Mustafa Akar krizinin Balıkesirspor’un üzerinden kalkması ile  kulübün banka hesaplarına koydurulan hacizlerin de bugün-yarın kalkması kuvvetle muhtemel.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ