Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AYTEKİN’DEN İKTİDARA: “İÇSİNLER DE GÖRELİM”

AYTEKİN’DEN İKTİDARA:  “İÇSİNLER DE GÖRELİM”

Ensar Aytekin, marka kent yalanı ile çamurlu su gerçeğine vurgu yaptı, “halk kardırılıyor” dedi

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Balıkesir il merkezi ve ilçelerinde yaşanan su sorununa dikkat çekti. Çeşmelerden su yerine çamur aktığını ifade eden Aytekin “21.yüzyıl Türkiye’sinde altyapı yapmayı eline yüzüne bulaştıranlar Balıkesir Halkının sağlığıyla oynuyorlar, Balıkesir Halkının çeşmelerinden çamur akıyor, buyursunlar içsinler de görelim” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar AYTEKİN yazılı bir açıklama yaparak, “Marka şehirler yaratacağız sloganıyla yola çıkan AK Parti’nin geldiğimiz süreçte yarattığı marka, çamur markası olmuştur. Kentin altyapı çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ aracılığıyla yapmaya çalışanlar, yaptıkları kalitesiz kanalizasyon çalışmaları sonucu halk sağlığını tehdit etmektedir” dedi.

Balıkesir şehir merkezinde defalarca patlayan kanalizasyonların bitmek bilmez su kesintilerinin artık vatandaşı illallah ettirmişken, ilçelerden gelen görüntülerin skandalda yeni bir perdeyi gözler önüne serdiğine dikkati çeken Aytekin, “Sındırgı’nın, Dursunbey’in, Havran’ın, İvrindi’nin çeşmelerinden çamur akmaktadır. Ve Balıkesirli hemşehrilerimiz bu çamurlu suya mahkum edilmektedir. Vatandaştan fatura başına sayaç okuma, katılım bedeli ve benzeri sebeplerle kalem kalem haraç toplayanlar, konu halk sağlığı olunca halkın temiz suya erişme hakkına kör olmaktadır” uyarısında bulundu.

ÇEŞMELERDEN NE, NASIL AKIYOR, BİLMİYORUZ!

Aytekin devamla, “Balıkesir’i yönetenlerin çeşmelerinden ne akıyor, nasıl akıyor bilmiyoruz ama halkın mutfağındaki çeşmesinden çamurlu su akıyor. Ve bu çamur, AKP’nin marka kent vizyonunun çamurudur.

Kırsal bölgeleri kaderine terk eden AK Parti, bir bardak temiz su vermekten aciz şehircilik anlayışıyla Balıkesir halkının sağlığıyla oynamayı kendine yakıştırabilir, ama bize göre bu büyük bir suçtur!

Köylünün imeceyle dağdan getirdiği suyun ucuna bütünşehir yasası çerçevesinde bir sayaç takıp köylüyü faturalandıran iktidar, hizmet kalitesine gelince ise kör ve sağır olmayı tercih ediyorlar.

21.yüzyıl Türkiye’sinde altyapı yapmayı eline yüzüne bulaştıranlar Balıkesir Halkının sağlığıyla oynuyorlar, Balıkesir Halkının çeşmelerinden çamur akıyor, buyursunlar içsinler görelim” diye konuştu.

HALK SİZDEN BIKTI!

Balıkesir’i yönetenlere çatan Aytekin Belediye Başkanlarıyla, sistemleriyle yalnızca kendinden olanı kayıran ve konu halk olunca halkı çamura, kirliliğe, işsizliğe mahkum eden iktidar ve avanesinden halk artık bıktı. Sizden de bıktı, kanalizasyonlarınızdan da, taşan derelerinizden de,  kesilen sularınızdan da bıktı. Havran köylüsüne taş ocağından gelen pislikle karışık suyu veriyorsunuz, Sındırgı’da çeşmeden çamurlu su veriyorsunuz, İvrindi’nin suyuna çamur katıyorsunuz, Gönen’in çayını temizleyemiyorsunuz, Körfez’de kanalizasyonu denize bırakıyorsunuz, Balıkesir merkezde altyapı beceriksizliğiniz yüzünden taşan çaylar patlayan borularla kenti susuz bırakıyorsunuz ve bu halkın karşısına çıkıp marka kent yalanı anlatıyorsunuz.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete