Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AYTEKİN: SİVAS KANAYAN BİR YARADIR

AYTEKİN: SİVAS KANAYAN BİR YARADIR

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar AYTEKİN, 2 Temmuz Sivas Katliamının yıldönümünde açıklama yaptı.

“27 yıl önce bugün aydınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız karanlık zihniyetin kurbanı oldu. O günden bu yana Madımak ’ta yanan ateşi adalet arayışımızla bir nebze olsun söndürmeye çalıştık.

Biliyoruz ki bu acının bir tarifi yok. 27 yıldır katliamda yiten canlarımızın sevdiklerinin adalet arayışına şahidiz. Ne yazık ki 2 Temmuz 1993 yılından bu yana yaşananlar vicdanımızı derinden yaralamıştır. Öyle ki 33 sanıktan 13’ü serbest bırakılmış, 7 firari sanık hala bulunamamıştır. Davanın zaman aşımına uğraması ise ailelerin adalet arayışına darbe vurmuştur.

“Vicdanlarda Zaman Aşımı Olmaz”

Ancak kimilerinin unuttuğu gerçek ise şudur: Halkın vicdanında zaman aşımına yer yoktur. Katliamdan bu yana kanayan yara sadece ailelerin değil, bu toplumun da yarasıdır. Bu nedenledir ki yüreğimizde sönmeyen yangına inat hala yan yanayız. Menekşelerin, Hasretlerin, Korayların, Metinlerin ve daha nicelerinin de yoldaşıyız.

Biliyoruz ki unutmak aynı katliamlara davetiye çıkarmak anlamına gelir. Bu nedenle ne unutacak ne de affedeceğiz. Sivas katliamı kanayan bir yaradır.

Bugün bir kez daha katliamda yitirdiklerimizi saygı ve özlemle anıyor, bu alçak katliamı bir kez daha lanetliyorum.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete