Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘ASLA ÜLKÜCÜ OLAMAZ’

‘ASLA ÜLKÜCÜ OLAMAZ’

OK HAKKINDA, SEÇİME 11 GÜN KALA İTHAM VE İDDİALAR ORTAYA ATILDI

Ülkücülerin tanınmış ve güçlü isimleri Fikret Yeşil ve Hüseyin Şahin Giray’dan Millet İttifakı Adayı İyi Parti Belediye Başkan Adayı İsmail Ok hakkında çarpıcı açıklamalar yapılarak çeşitli ithamlarda bulunuldu ve ciddi iddialar ortaya atıldı. İddiaların hepsinin de belgeli olduğuna önemle vurgu yapıldı. Bakalım İsmail Ok bu iddialar hakkında ne diyecek, nasıl yanıt verecek?

 

YEŞİL: “GÖRÜLMEYEN, BİLİNMEYEN GERÇEKLER VAR”

Balıkesir’de İYİ partinin kurucuları arasında yer alan ve ülkücü camianın güçlü ve sevilen isimleri Fikret YEŞİL ile Hüseyin Şahin GİRAY Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok hakkında bomba etkisi yaratacak iddialar ortaya atıldı. Ünlü ülkücü ve saygın iş adamı Fikret YEŞİL açıklamasında; “Vatandaşlarımızın  göremediği, bilmediği gerçekler var. Bunları içimdeki ülkücülük duyguları  ve güzel şehrimiz Balıkesir’e olan bağlılığımdan dolayı açıklamak benim için oldukça önemli.

İsmail Ok belirli bir siyasi görüşe ve dini inanca sahip olmayan ve ne  yazık ki gündemde kalabilmek adına nabza göre şerbet veren, kirli siyaset yapan bir kişiliktir.

 

“İSMAİL OK VATANDAŞLARIMIZI BASAMAK OLARAK KULLANIYOR”

İsmail OK kendine ait bir hayal dünyasında yaşıyor. İstediği mevkii ve makama ulaşabilmek adına hem İYİ partiye bağlı ülkücüleri hemde şehrimizin değişimi için istekli vatandaşlarımızı basamak olarak kullanıp istediğini elde edene kadar vatandaşlarımızla omuz omuza hareket ediyor gibi görünüp istediklerini elde ettikten sonra şehrimiz ve vatandaşlarımız için hiç bir hizmette bulunmayacaktır. Kendisi hakkında bir çok ağızdan alınan duyumlar kendisinin hiç bir şekilde siyasetle alakası olmadığını, siyaseti kendi istekleri doğrultusunda kullandığını ve güzel şehrimizi ve vatandaşlarımızı köprü olarak kullanıp istediği konuma geldiğinde bu köprüyü yıkacağı apaçık ortadadır.

 

“İSMAİL OK BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPACAK KADAR İYİ BİR PSİKOLOJİYE SAHİP Mİ?”

İsmail OK kendine ait bir hayal dünyasında yaşadığı için ve kendine ait başka hayalleri olduğu için içinde bulunduğumuz dünyadan, siyasetten oldukça uzaklamış olup uzun zamandır psikolojik tedavi görmektedir. Ve ne yazık ki psikolojik anlamda belediye başkanı olacak kapasitede değildir. Söylediğim herşey birinci ağızdan duyulmuş olup belgelidir. Kendisi çok dürüst temiz ahlaklı kişilikli ve saf siyasetçiyse çekinmeden tam teşekküllü bir hastanenin psikiyatri kliniğinden “sağlam ve temiz” raporu alabilecek kadar kendine güveniyorsa bunu belgelemeli ve akıllardaki soru işaretlerini silmelidir.

 

Siyasetin yüzkarası diyorum çünkü; kendisinin ülkücülükle hiçbir bağlantısı yoktur. İsmail Ok’un adı rüşvet ve yolsuzluklara karıştı. Vatandaşlardan kendi şahsına binlerce lira istediği belgelidir ve hala devam eden hukuki süreçleri işlemektedir. Adı, siyaseti temiz olmayan, gerçek dünyayla alakası olmayan, kirli parayı seven ve pskilojik sorunları olan biri asla ama asla Ülkücü olamaz . Bu sebeple kendisi sadece siyasetin ve Balıkesir’in yüz karasıdır. Vatandaşlarımızın gerçeği görüp seçimlerini iyi yapması tek temennimdir.”

“HÜSEYİN ŞAHİN GİRAY OLAYI HALA HAFIZALARDA”

Yeşil, “Hüseyin Şahin GİRAY ise; 1980 ve öncesi dönemlerde  ülkü ocakları yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 1980 dönemi  ihtilalinde Mamak Cezaevi’nde Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ile birlikte yargılanan Hüseyin Şahin Giray , işkenceci Savcı Nurettin Soyer tarafından idamı istenen bir ülkücüdür Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde İş adamı Hüseyin Şahin Giray neyin karşılığında rüşvet istendiğini açıkladı.

“BURGER KİNG OLAYINDA BENDEN PARA İSTENDİ”

Balıkesir’in sevilen iş adamı yaptığı açıklamada; “Balıkesir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapmış olduğu eski Kervansaray bugünkü adıyla Burger King olan binaya alt kiracı oluşturabilmek için müracaat ettiğimde şahsımdan  İsmail Ok  tarafından 700 bin tl. rüşvet istendi. Benden talep edilen 700 bin tl’yi neye istaneden talep ettiğini sorduğumda ‘BurgerKing olan binayı yap-işlet-devret modeli ile müracaat etmen karşılığında 700 bin tl’yi kendi şahsıma istiyorum’ dedi.

Bu olaydan sonra bende Eski Belediye Başkanı İsmail Ok’u darp ettim . Ben de bundan sonraki süreçte hakkımı hukuki yollarla aramaya karar verdim. İsmail Ok şu anda Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde rüşvet ve yolsuzluktan yargılanmaktadır.”

“ÜLKÜCÜLÜKLE HİÇBİR BAĞI YOK”

Fikret Yeşil iddialarına devamla; “Gündemde düşmeyen bu konuların neticesinde İsmail Ok’un ülkücü geçmişi olan biriyle bile rüşvet pazarlığına girmiş olması onun ülkücülük ile hiçbir bağının olmadığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Şu an Balıkesir İyi partiden aday olan İsmail Ok tamamen yolsuzluğa bulaşmış ve bunu açık açık devam ettirerek  siyasi kimliğinden uzaklaşmıştır. Hukuki süreç Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etmektedir. Yargıdan çıkacak sonuçla İsmail Ok’un rüşvet ve yolsuzluk suçlaması kesinleşirse belediye başkanlığını kaybetmekle karşı karşıya kalacaktır. Konusu geçen rüşvet olayının bir an önce sonuçlanması beklerken; bu olay sadece Hüseyin Şahin Giray’a değil başka vatandaşlarımıza da yapılmış olup hukuki süreçler halen devam etmektedir. ”

YİĞİT:”KİMSENİN ÖNÜNDE EĞİLMEDİM, EĞİLMEM DE!”

Öte yandan; ünlü iş kadını Özgül Yiğit ise şunları aktardı: “Kepsut İyi Parti Belediye başkan adayı olarak gösterildiğim dönemde İsmail Ok’un entrikalarıyla istifam istendi. Meral AKŞENER şehrimize teşrif ettiğinde İsmail Ok miting alanında üstüme yürüdü . Bu olaydan sonra bu partinin benim siyasi ideolojime aykırı davrandığını, benim görüşlerimle örtüşmediğini, bu partide istediğim gibi düşüncelerimi savunamayacağımı anladım. İstifam istenmese bile kendim istifa ettim . Ben hayatım boyunca gerek iş hayatımda gerek siyasi hayatımda kimseye eğilmedim, kimseden çıkar beklemedim ve siyasi emellerim uğruna kimseyi harcamadım. Bu yaşıma kadar kimsenin önünde eğilmedim, eğilmeyeceğim.”

 

Bu açıklamalardan sonra ;ÖZGÜL YİĞİT, SAMET KOÇ,SUAT AYDIN, ÖZGÜR GÜRCAN, EROL TAŞKESEN, LEVENT ÖZENÇ,ÜMİT BABACAN, FERYAL MERİÇ,MEHMET AMAÇ, LEVENT GÖKALP, OSMAN KORBAY, BURAK SAÇAR, BEGÜM KÜÇÜKOĞLU, EROL GÜNER, VEYSEL GÜZSOY, İSMAİL SÖNMEZ, İREM YİĞİT, ÜMİT BABACAN, AYVALIK TEŞKİLATI, HAVRAN İLÇE TEŞKİLATI gibi isimler ve kuruluşlar İYİ Partiden istifa ettiler .

Şimdi İsmail Ok’un bu itham ve iddiaların sonrasında ve geriye sayımın devam ettiği ve 11 günün kaldığı yerel seçim öncesinde şahsına yöneltilenler hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ