Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ANNELER VE ANNELERİN DUASI

Niyazi Güvenoğlu

Niyazi Güvenoğlu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Binasının önünde oturma eylemi yapan anaların kararlılığı karşısında, terör kampına gönderilmek üzere kaçırdıkları oğullarından bazısı teslim etmek zorunda olanlar olmuştur.

Evet, onlarca ana baba PKK\HDP tarafından kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemine devam ediyorlar. Bu arada tehdit, baskı veya başka sebeplerle HDP’nin önüne gelemeyen ama terör örgütü tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak için evlerinde dua eden ama babalar da eklenirse sayıları on binleri bulur.

Bunun yanında PKK/HDP/YPG terör örgütüne karşı Türk Silahlı Kuvvetleri doğal sınırlarımız içinde operasyona başlamıştır. Diğer taraftan ABD’nin işgal edip PKK/HDP/YPG terör unsuruna yerleştirdiği terörden temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte içinde Kürt ve Arapların da bulunduğu Suriye Milli Ordusu da katılmıştır.

Harekatın başlamasıyla PKK/HDP/YPG’ nin terör unsurları, ABD’nin bir yıldır yaptığı silahları bırakıp kaçmaya başlamıştır. Evet teröre karşı Türkiye’nin kararlı tutumu, terörle bölgemizde hakimiyet kurmaya başlaması batıyı panikletmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri ve MSO askerlerini gören bölge halkı sevinç gözyaşları içinde olmuşlardır.

Zira anneler yemez yedirir, giymez giydirir. Her türlü çileye göğüs gerer. İnsan annesi olunca güven içindedir. Çünkü anneler ümittir, neşedir odalar anne sesiyle şen, dualar onun tebessümüyle yuva olur.

Bu gücü ancak sevgide, dürüstlükte, doğrulukta ve iyilikte bulacağımızı öğretendir. Yeryüzünün tüm anneleri vakit geldiğinde hangi ülkeye hicret eder?

Profesyonel hayat, siyaset, ekonomi, medya, moda, sanat derken, şayet anne hayattaysa ne mutlu.

Evlatları, saçlarını okşayan annelerinizi öpüverin ve her an arayın. Bütün annelere selam.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ