Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ANKARA-İSTANBUL ve KARS’TA BORSA RÜZGARI

ANKARA-İSTANBUL ve KARS’TA BORSA RÜZGARI

DÜNYA SÜT ZİRVESİ 23-26 Eylül 2019 tarihleri arasında 45 ülkeden 1000 sektör insanının katılımı ile İstanbul’da toplandı. Ulusal Süt Konseyi Başkanı Sabit Karaca ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikte,

Balıkesir Ticaret Borsası organizasyonu ile, Süt ve Süt Ürünleri imalatçısı Balıkesir Ticaret Borsası dört üyesi, Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün ve Balıkesir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Altuğ Suğür zirvede Balıkesir’i temsil ederek Balıkesir’in süt ve süt ürünlerini katılımcılara tanıttı.

Zirvede çok sayıda katılımcı Standımızı ziyaret ederek Manyas Süt Üreticileri Birliği ile birlikte katılım yapan Ünal Çiftliği, Sarıbaş Süt Ürünleri, Has Aygören ve Altınöz Firmaları ürettiği Peynir çeşitlerinden tadım yaptırarak ürünlerini Dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerine tanıtarak dünya pazarına ürünlerini tanıtma imkanı buldu.

Birebir görüşmeler başta olmak üzere, çeşitli iş görüşmeleri yapılarak bağlantıların ticari bağlantıların sağlandığı Zirvede 4 gün boyunca düzenlenen konferans etkinliklerine de katılan Balıkesir Heyeti, Şehrimizi bu önemli zirvede tüm dünya ülkelerine tanıttı.

  1. ULUSLARARASI COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİ YAPILDI

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından 19-21 Eylül 2019 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen “2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” ayrı oturumlara ve çok sayıda renkli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Zirve, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılış konuşması ile başladı. Balıkesir Ticaret Borsası adına Genel Sekreter Altuğ Suğür ve Gıda Mühendisi-Tescil Memuru Alptekin Eren Balıkesir Ticaret Borsası adına fuara katılarak Coğrafi İşareti alınan Balıkesir Kuzusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Türkiye’nin dört bir yanından oda ve Borsaların stant açtığı coğrafi işaretler fuarı da renkli etkinliklere sahne oldu. Fuara Başkent’te bulunan büyükelçilikler de önemli katkı sağladı. Avusturya, Ekvator, Güney Afrika, Gürcistan, İtalya ve Tanzanya Büyükelçilikleri stant açarak katılım sağladı ve ülkelerinin ürünlerini tanıttılar. Sayıları 40’ı aşan ülke de temsilcileri de alım heyetleri olarak fuarda yer aldılar.

YÖRESEL PEYNİRLER KARS’TA BULUŞTU

Kars Valiliği öncülüğünde Serhat Kalkınma Ajansı ve Ticaret ve Sanayi Odasınca ortaklaşa düzenlenen Yöresel Peynirler Kars Buluşması 27-28 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşti. Balıkesir Ticaret Borsası Meclis Üyesi Hüseyin Sarıbaş’ın Balıkesir’i temsil ettiği etkinlikte Balıkesir Peynirlerine ilgi yoğun oldu. Festival’e katılanlar Balıkesir Peynirleri hakkında bilgi alırken, tadımlık olarak dağıtılan peynirler katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ